Spis treści:
Woda jonizowana, zwana też wodą alkaliczną lub wodą żywą, staje się w naszym kraju coraz popularniejsza, szczególnie wśród osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia, ale też wśród takich, które mają już problemy ze zdrowiem i cierpią na różne schorzenia. Wówczas zaleca im się właśnie spożywanie wody jonizowanej, która świetnie sprawdza się w przypadku chorób nerek. Właśnie temu zagadnieniu poświęcony jest poniższy tekst.
Woda jonizowana na nerki to jeden z podstawowych elementów, które należy wprowadzić do diety, kiedy nie funkcjonują one prawidłowo. W naszym sklepie dostępne są specjalne urządzenia, za pomocą których można uzyskać wodę żywą. To tak zwane jonizatory. Posiadamy także filtry, wkłady oraz inne akcesoria. Woda jonizowana na chore nerki potrafi działać cuda.
Woda jonizowana na choroby nerek zdecydowanie pomaga, ale zanim przejdziemy do tego zagadnienia, warto wyjaśnić pokrótce niezorientowanym, czym właściwie ona jest. To ciecz o wysokim pH zasadowym i odczynie powyżej 7,5-8. Cechuje ją przewaga jonów wodorotlenowych. Może ona powstawać w sposób naturalny – najczęściej w głębokich źródłach, kiedy pod dużym ciśnieniem obija się o skały. Ale można ją wytworzyć także poprzez sztuczne wywołanie procesu elektrolizy i właśnie do tego służą jonizatory. Jako czołowy dystrybutor i producent tego typu sprzętu, posiadamy w ofercie urządzenia najwyższej klasy, które gwarantują odpowiednią jakość uzyskanej w ten sposób wody.
Woda alkaliczna uzyskana za pomocą jonizatora ma wiele właściwości leczniczych. Nie tylko pomaga w chorobach, ale także jest doskonałym środkiem zapobiegawczym. Odpowiednia praca nerek jest niezwykle ważna dla usuwania kwaśnych związków z organizmu. Zajmują się one filtrowaniem krwi i przy zbyt dużym stężeniu kwasów mogą w nich powstać złogi – piasek bądź kamienie. Picie jonizowanej wody pozwala temu zapobiec.
Woda jonizowana a nerki – rozpatrując to zagadnienie mowa jednak nie tylko o zapobieganiu ewentualnym dolegliwościom. Potwierdzony badaniami jest fakt, że woda jonizowana na chore nerki pomaga. Podawano ją w ramach procedury leczniczej dializowanym pacjentom, co wykazało, że jej picie zmniejszało wywoływane hemodializą zakwaszenie organizmu. Dowodzą tego również przeprowadzone dotychczas badania naukowe. Woda żywa jest także elementem wspierającym regulację ciśnienia osmotycznego.
Mówiąc prostszym językiem – wodę jonizowaną powinniśmy stosować w przypadku kamicy nerkowej, ale też wtedy, gdy nie chcemy się jej nabawić. Warto pamiętać, że jest to niezwykle bolesna przypadłość, która znacznie obniża komfort codziennego funkcjonowania i na pewnym etapie staje się nie do zniesienia. Lepiej zatem do tego etapu nie dopuścić, a najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w jonizator. Pochodząca z niego woda powinna być natomiast wypijana w ilości co najmniej dwóch litrów dziennie – wówczas wprowadzamy tak zwaną kurację alkaliczną, która ma na celu próbę rozpuszczenia kamienia i powstałych złogów oraz przeczyszczenie nerek.
Ponadto, jak czytamy w jednym z badań opublikowanych w Nephrology Dialysis Transplantation z Oxford Academic (Volume 25, Issue 8, August 2010, Pages 2730–2737), „woda jonizowana podczas dializy naprawia uszkodzenia komórek T u pacjentów w końcowych stadiach chorób nerek z przewlekłą hemodializą”, a także „używana przez rok efektywnie łagodziła apoptozę komórek T, zmieniała markery powierzchniowe i komórkowy cytokin u pacjentów”.
Warto także pamiętać, że nadmierna kwasowość, której uniknąć pozwala woda alkaliczna, może doprowadzić do innych chorób układu moczowego, takich jak zapalenie nerek, mocznica czy dolegliwości związane z pęcherzem. Woda jonizowana na nerki jest więc świetnym pomysłem, a biorąc pod uwagę, że za pomocą jonizatora można ją wytwarzać samemu – warto zastanowić się nad inwestycją i rozważyć zakup urządzenia, które może sprawić, że komfort życia w chorobie znacznie wzrośnie dzięki rozsądnemu przeciwdziałaniu, kiedy jest jeszcze na to czas.
W naszym sklepie internetowym dostępne są różnego rodzaju jonizatory. Składają się one ze szklanego naczynia, elektrod oraz węża, który napełnia się wodą. To właśnie w tym urządzeniu zachodzi elektroliza. Jeżeli chcesz wybrać jonizator odpowiedni do swoich potrzeb, to skontaktuj się z nami. Chętnie Ci doradzimy.