Przejdź do Sklepu

Dystrybutor wody butlowy czy bezbutlowy - jaki wybrać?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
napełnianie szklanki w dystrybutorze wody
Kategoria:
Data publikacji: 4 lipca 2022

Woda pitna odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Ludzkie ciało składa się z niej aż w 70% procentach, co oznacza, że bez jej obecności po prostu nie przeżyjemy. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wspomniana ilość wody w organizmie może z różnych powodów spadać, a co za tym idzie - należy ją uzupełniać poprzez spożycie. Zaleca się, aby dorosły człowiek, żeby zapewnić odpowiednie nawodnienie oraz stabilną pracę organizmu, wypijał w ciągu doby około 2,5-3 litrów czystej wody.

Wodę do picia czerpiemy na różne sposoby - jedni piją ją prosto z kranu, inni wybierają zaś wodę w butelkach. Żadna z tych opcji nie ma jednak zbyt pozytywnego wpływu na zdrowie oraz stan środowiska naturalnego. Na całe szczęście rozwój technologii pozwolił na opracowanie świetnych rozwiązań, dzięki którym możemy zapewnić sobie stały dostęp do wysokiej jakości, czystej wody. Chodzi oczywiście o wysokiej jakości dystrybutory bezbutlowe do wody, których dotyczy ten artykuł. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Bezbutlowy dystrybutor wody - co to takiego?

Dystrybutor do wody nie jest pojęciem nowym - tego typu produkty są dostępne na rynku już od wielu lat i są doskonale znane użytkownikom. Ogromną popularnością swego czasu cieszyły się tzw. butlowe dystrybutory wody, które bazują na prostej technologii i konstrukcji. Są one dosyć tanie, jednak mają kilka sporych minusów. Po pierwsze - nie mają one stałego przyłącza wody - zamiast tego, jak sama nazwa wskazuje - dostarczana jest ona ze specjalnych butli. Jest to rozwiązanie niezbyt ekologiczne, tym bardziej że najczęściej przy tego typu urządzeniach zawieszone są specjalne podajniki z plastikowymi kubeczkami, a więc pojawia się jeszcze więcej wygenerowanych odpadów. Do tego wodę w butlach ktoś musi nam przywieźć, a więc dochodzi jeszcze zanieczyszczenie z łańcucha transportowego. Innymi słowy - dziś wyraźnie widać, że rozwiązania butlowe są już dosyć przestarzałe i powinny zostać wymienione na nowsze, zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska urządzenia, takie jak właśnie bezbutlowe dystrybutory do wody.

Dystrybutory bezbutlowe to zupełnie innowacyjne podejście do tego typu rozwiązań. Mają one wiele zalet w stosunku do innych metod dostarczania wody, co czyni z nich opcję zdecydowanie wartą zainteresowania. Po pierwsze - w porównaniu do starszych dystrybutorów butlowych czy wody butelkowanej - są one bardziej higieniczne i bezpieczne. Na ten czynnik ma wpływ sposób, w jaki urządzenia bezbutlowe zaopatrywane są w wodę - czyli bezpośrednio z sieci. Dzięki temu każdy użytkownik ma absolutną pewność, że jest ona bardzo wysokiej jakości, czysta i bezpieczna do spożycia. Co ważne - dystrybutory bezbutlowe pomagają chronić środowisko - ich użytkownicy nie kupują bowiem wody butelkowanej, co oznacza, że nie generują dodatkowych śmieci.

Dystrybutor wody gazowanej

Kolejną cechą, która sprawia, że dystrybutory bezbutlowe cieszą się rosnącą popularnością, jest oszczędność czasu i pieniędzy, którą gwarantują. Po pierwsze - nie trzeba wizytować w sklepie, aby zaopatrzyć się w wodę butelkowaną ani oczekiwać dostawy butli do dystrybutora - tak długo jak jest woda w sieci, tak długo będzie ona dostarczana do urządzenia. Do tego spadają koszta - woda butelkowana stale drożeje i to znacznie szybciej niż bieżąca woda do domu, dlatego w dłuższej perspektywie korzystając z takiego dystrybutora, można całkiem sporo zaoszczędzić. Wiele osób zwraca też uwagę na to, jak wyglądają sprzęty do domu - dziś stanowią one bowiem całkiem spory element wielu aranżacji. Firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją dystrybutorów bezbutlowych doskonale o tym wiedzą, dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich propozycje nie tylko działały doskonale i zapewniały możliwie najwyższą jakość wody użytkownikom, ale także by świetnie się prezentowały.

Jaki dystrybutor do wody bezbutlowy wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele dystrybutorów bezbutlowych o różnych parametrach, właściwościach i możliwościach. Różnią się one m.in. opcjami takimi jak podgrzewanie/chłodzenie wody, etapy filtracji czy sposobem montażu (nakranowy, nablatowy itp.). Bardziej zaawansowane modele posiadają też dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość wzbogacenia wody o dwutlenek węgla, tworząc tym samym wodę gazowaną, czy opcję pomiaru jakości wody. Odpowiedź na pytanie “jaki dystrybutor wody wybrać?” nie jest więc taka prosta, ponieważ to, jakie urządzenie kupimy, zależy tylko i wyłącznie od naszych prywatnych wymagań i potrzeb.

Dystrybutor wody Office Star - nablatowy

Gdzie można nabyć wysokiej jakości dystrybutor do wody?

Na rynku funkcjonuje wiele sklepów, które mają w swojej ofercie liczne propozycje bezbutlowych dystrybutorów do wody. Chcąc mieć jednak absolutną pewność co do jakości wybranego rozwiązania, należy postawić na sprawdzonego dostawcę -  takiego jak my. Nasze przedsiębiorstwo od lat zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości urządzeń filtrujących i dystrybutorów wody do domów i nie tylko. Posiadamy ogromną wiedzę i doświadczenie, a nasz asortyment jest bardzo rozbudowany. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

cartarrow-right