Przejdź do Sklepu

Butelka filtrująca DAFI – dlaczego warto?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Butelki filtrujące DAFI
Data publikacji: 12 lutego 2021

Spis treści:

  1. Czym są butelki filtrujące?
  2. Dla kogo butelka filtrująca?
  3. Jaką butelkę filtrującą wybrać?
  4. Jaka butelka filtrująca jest najlepsza?
  5. Pierwsze użycie butelki filtrującej DAFI
  6. Eksploatacja butelki filtrującej DAFI
  7. Ile kosztuje butelka filtrująca DAFI?
  8. Butelki filtrujące – zdrowy styl życia

Bez wody nie można przetrwać. To właśnie ona odżywia komórki ludzkiego organizmu, redukuje zmęczenie, spowalnia proces starzenia. Z pewnością zdarzyło Ci się pić wodę o nieziemskim, rzadko spotykanym smaku. Zastanawiałeś się wówczas jak to możliwe, że smakuje tak wyjątkowo. Każdy uwielbia bowiem krystalicznie czystą wodę. Jak zapewnić sobie to niepowtarzalne odczucie? Otóż stosując dzbanki bądź butelki filtrujące, możesz mieć ten smak stale przy sobie.

Czym są butelki filtrujące?

Butelki filtrujące stanowią świetną alternatywę dla dzbanków znanych od lat. Idealnie sprawdzają się dla osób aktywnych, regularnie uprawiających sport. Dzięki zachowaniu niewielkich rozmiarów można mieć je stale przy sobie. Istnieje więc możliwość wielokrotnego uzupełniania zapasu wody - podczas spaceru, treningu czy będąc w pracy. Korzystanie z tego typu rozwiązania w genialny sposób ogranicza konieczność wielokrotnych zakupów w czasie jednego dnia.  Dodatkowo butelki te są wielorazowe, dlatego warto się w nie wyposażyć, by zmniejszyć ilość produkowanych śmieci, a tym samym dbać o środowisko. Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale używając butelek filtrujących, systematycznie powodujesz, że w przeciągu roku do środowiska trafia o prawie 27 kg mniej plastiku.

Dla kogo butelka filtrująca?

Butelka filtrująca to genialne rozwiązanie dla osób spędzających sporo czasu poza domem. W dzisiejszych czasach normą jest aktywny tryb życia – praca, trening, spotkania ze znajomymi, wszystkie te aktywności angażują większą część naszego dnia. Dlatego też butelka filtrująca idealnie sprawdzi się podczas dłuższych nieobecności w domu. Do jej napełnienia potrzebny jest jedynie dostęp do wody zdatnej do spożycia. Napełniasz i gotowe!

Jaką butelkę filtrującą wybrać?

Przede wszystkim, przed zakupem należy ustalić preferencję parametrów, jakie powinien posiadać nasz nowy produkt. Z pewnością istotną kwestią przy zakupie butelki filtrującej będzie pojemność. Jedna bowiem sprawdzi się podczas aktywnego treningu, inną z kolei wykorzystasz w czasie spaceru z psem. Najkorzystniej jest wyposażyć się w butelki filtrujące w kilku rozmiarach, przykładowo o pojemności: 0.3l, 0.5l oraz 0.7l. Pierwsza idealnie sprawdzi się kiedy udajesz się np. na wizytę do lekarza, drugą możesz wziąć ze sobą do pracy, trzecia zaś z pewnością będzie trafionym wyborem podczas treningu. Kolejna istotna kwestia jest związana z materiałem, z którego butelka filtrująca została wykonana. Ważne jest, aby produkt nie wydzielał szkodliwego dla ludzi bisfenolu A. Co więcej, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na zastosowany w butelce filtr – polecane są filtry węglowe. Warto także skupić się na tym czy produkt dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych - kwestia ta znacząca może być szczególnie dla kobiet. Co więcej, warto spojrzeć na to czy butelka dostępna jest z dodatkowymi filtrami, jaki jest ich koszt, czy istnieje możliwość późniejszego ich dokupienia.

Jaka butelka filtrująca jest najlepsza?

Do jednych ze sprawdzonych, godnych polecenia należy butelka filtrująca DAFI. Co ważne, produkt ten jest całkowicie pozbawiony szkodliwego bisfenolu A (BPS), który wydziela się z plastikowych butelek na wodę. Przeprowadzone badania dowodzą, że BPS ma negatywny wpływ na zdrowie, powoduje chociażby wzrost ciśnienia krwi, działa negatywnie na płodność. Dodatkowo butelka filtrująca DAFI dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz pojemnościowych, dlatego z pewnością znajdziesz tę odpowiednią dla siebie. Dzięki unikatowemu filtrowi, wykonanemu z węgla aktywnego, który otrzymywany jest z łupin orzecha kokosowego, masz pewność, że smak wody jest wyjątkowy. Butelka filtrująca DAFI posiada instrukcję obsługi w języku polskim, nie musisz więc martwić się, że czegoś nie zrozumiesz. Co więcej, posiada wygodny korek sportowy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że podczas treningu zachowa pełną szczelność.

Pierwsze użycie butelki filtrującej DAFI

Butelka filtrująca DAFI posiada unikatowy system filtracji. Przed pierwszym użyciem, przez około 30 sekund wypłucz filtr pod bieżącą, zimną wodą. Kolejno należy napełnić butelkę filtrującą do 2/3 objętości, umieścić w środku filtr, a następnie zakręcić ustnik. W następnym kroku energicznie wstrząśnij butelką kilka razy, później wylej wodę i przepłucz butelkę. Ponownie napełnij produkt wodą, zainstaluj filtr oraz ustnik. Poprzez mocne naciskanie butelki, całą zawartość opróżnij przez ustnik. Przepłucz butelkę ponownie i napełnij ją wodą kranową, zdatną do spożycia - teraz możesz się cieszyć z niepowtarzalnego smaku wody.

Eksploatacja butelki filtrującej DAFI

Standardowo, użytkując butelkę filtrującą DAFI należy filtrować jedynie zimną, zdatną do spożycia wodę. Produkt nie jest przeznaczony do mycia w zmywarce, wyparzania. Dbając o butelkę, należy myć ją wodą z płynem, z zachowaniem temperatury około 50 stopni C. Filtr zachowuje zdolność filtracji na około 150 l wody, po przefiltrowaniu wody w tej ilości należy go wymienić. Inną możliwością jest wymiana filtra co 4 tygodnie. Wówczas możesz wspomóc się obrotowym datownikiem, dzięki któremu ustawiasz przybliżony dzień jego wymiany.

Ile kosztuje butelka filtrująca DAFI?

Koszt butelki zależny jest od pojemności. Z pewnością jednak używając jej, zauważysz wzrost oszczędności w budżecie domowym, gdyż już 1 zastosowany filtr może zastąpić 300 butelek wody kupowanej w plastikowych butelkach. Stąd prosty wniosek, że użytkując butelkę filtrującą DAFI zaoszczędzisz około 450 zł miesięcznie, które będziesz mógł wykorzystać na dowolny, wyznaczony przez siebie cel, mając jednocześnie pewność, że Twój organizm jest nawodniony wodą o odpowiednich właściwościach.

Butelki filtrujące – zdrowy styl życia

Butelki filtrujące z pewnością idealnie sprawdzą się u osób aktywnych, regularnie uprawiających sport, stawiających na zdrowe odżywianie czy dbających o środowisko. Butelka filtrująca DAFI koniecznie powinna znaleźć się w Twoim domu, pamiętaj, że nie wytwarza ona szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A (BPS). Stosując butelkę filtrującą DAFI możesz być spokojny, ponieważ przede wszystkim utrzymasz swoje zdrowie pod kontrolą, zadbasz także o środowisko poprzez ograniczenie ilości produkowanych śmieci. Produkt ten, nie nadaje się do mycia w zmywarce, może być więc stosowany przez osoby mieszkające samotnie – nie ma konieczności zbierania pełnego wsadu zmywarki, wystarczy umyć ją ręcznie. Co więcej, wyprodukowana jest w Polsce – kupując ją, wspierasz polski biznes.  Dlatego buduj świadomość – zaopatrz się w butelkę filtrującą DAFI, produkt dostępny jest w naszym sklepie.

cartarrow-right