Przejdź do Sklepu

Czarna bateria kuchenna - jak utrzymać czystość?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Data publikacji: 17 stycznia 2022

Wyobraź sobie, że wprowadzasz się do swojego wymarzonego mieszkania. Znalazłeś idealną lokalizację ze wszystkimi swoimi ulubionymi miejscami w okolicy. Włożyłeś wiele serca w projekt wnętrza, dbając nawet o najdrobniejsze detale. Bardzo dobrze czujesz się w tych przestronnych pomieszczeniach. Z jednego zakupu jesteś szczególnie zadowolony. Jest to czarna bateria kuchenna. Zależało Ci na eleganckim i stylowo wyglądającym wnętrzu. Kuchnia jest pomieszczeniem, z którego korzysta się codziennie. Czynności związane z utrzymaniem w niej czystości powinny być więc w miarę możliwości jak najłatwiejsze do przeprowadzenia. Jak czyścić czarną baterię kuchenną? To proste – tak aby zawsze wyglądała schludnie i estetycznie.

W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Ci, jakie kroki możesz podjąć, by utrzymanie w czystości czarnej baterii kuchennej nie nastręczało Ci dodatkowych problemów. Jest to niezwykle ważne ze względu na czas, jaki każdego dnia spędzasz zapewne w kuchni. Z armatury korzystać możesz nawet do kilkudziesięciu razy dziennie!

 

Czarna bateria kuchenna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jest kilka kwestii, które mogą ułatwić Ci późniejsze sprzątanie, jeżeli weźmiesz je pod uwagę w trakcie zakupu czarnej armatury wodnej. Po pierwsze ostre brzegi i płaskie powierzchnie na urządzeniach tego typu nie sprawdzą się za dobrze. Może i wyglądają estetycznie w niektórych przestrzeniach, ale woda osiada na nich – z czasem powodując znacznie trudniejszy do starcia osad. Pamiętaj również, że ostre krawędzie narażone są na wycieranie się czarnego pigmentu z powłoki, którą pokryte są ciemne modele armatury. W związku z tym praktyczna okazać może się czarna bateria kuchenna o obłym kształcie. Interesującym rozwiązaniem są bezdotykowe armatury wodne, które nie wymagają obsługi dłońmi. Przekłada się to bezpośrednio na mniejsze jej zabrudzanie, a także ogólnie lepszą żywotność.

To są główne aspekty, którym warto, byś poświęcił uwagę, jeżeli marzy Ci się, by Twoja kuchnia była wykończona między innymi za pomocą czarnej baterii kuchennej. Jeśli jesteś już posiadaczem takiej, niewątpliwie zgodzisz się, że jest to bardzo estetyczny i elegancki dodatek do wnętrza. Dlatego dobrze, byś wiedział, jak czyścić czarną baterię kuchenną tak, by zawsze była nie tylko piękna, ale także praktyczna. Zaopatrz się koniecznie w jakiś rodzaj bawełnianej szmatki do przecierania armatury wodnej. Możesz wykorzystać na przykład pociętą na kawałki starą koszulkę, jeżeli na sercu leży Ci dobro środowiska, a także lubisz nadawać rzeczom drugie życie. Ta szmatka przyda Ci się do regularnego czyszczenia kranu.

 

Czarna bateria kuchenna – kilka prostych sposobów na utrzymanie jej w czystości

W związku z tym, że powierzchnia czarnej armatury wodnej należy do delikatnych, nie należy myć jej przy wykorzystaniu szczotek zakończonych ostrym włosiem. W żadnym wypadku nie powinny to być także szczotki druciane. Wykorzystanie wspomnianej wcześniej szmatki z jakiegoś delikatnego materiału, np. bawełny, będzie praktyczne oraz bezpieczne dla ciemnej armatury. Dzięki temu czarna powłoka baterii kuchennej nie ulegnie uszkodzeniu ani przetarciu.

Kolejną kwestią jest wykorzystanie do sprzątania odpowiedniego środka czyszczącego. Istnieją nawet specjalne detergenty przeznaczone do pielęgnacji czarnej armatury. Ich skład jest przemyślany pod kątem jak największej wydajności, a także tego, by poprawić żywotność baterii. Zdarza się, że taki specjalistyczny środek tworzy na armaturze kuchennej powłokę ochronną, która zapobiega utrzymywaniu się wody na powierzchni sprzętu.

Czy istnieją inne sposoby na to, jak czyścić czarną baterię kuchenną? Oczywiście sprawdzą się w tym również bardziej tradycyjne metody. Jednym ze skuteczniejszych domowych sposobów jest wykorzystanie roztworu wody z octem. Będzie to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku czarnej baterii kuchennej, która nie była czyszczona dłuższy czas. Specyfik stworzysz, łącząc ocet z wodą w równych proporcjach. Nierozsądne będzie użycie czystego octu, gdyż w taki sposób możesz uszkodzić armaturę.
Najprostszym i najbardziej powszechnym sposobem, który sprawdzi się podczas codziennej pielęgnacji czarnej baterii kuchennej, jest wykorzystanie płynu do naczyń. Wystarczy, że trochę detergentu wlejesz do miski czy pojemnika, a następnie dokładnie umyjesz armaturę. Pamiętaj o wytarciu jej do sucha po zakończonym czyszczeniu, by uniknąć nieestetycznych zacieków. Korzystając z tych rad, niewątpliwie uda Ci się utrzymać swoją kuchnię w czystości, tak by oprócz swojej praktyczności zawsze również wyglądała estetycznie.

 

Czarna bateria kuchenna – gdzie kupić?

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi już wiesz, jak czyścić czarną baterię kuchenną. Jeżeli jeszcze nie jesteś posiadaczem takiej i dopiero przygotowujesz się do zakupu – chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z naszą ofertą. W asortymencie sklepu znajduje się minimalistyczna, elegancka, czarna bateria wodna (https://sklep.osmoza.pl/bateria-kuchenna-verona-czarna-czterodrozna-p-1673.html). Może ona bez problemu zostać podłączona do wody filtrowanej.

cartarrow-right