Przejdź do Sklepu

Czy lampy bakteriobójcze UV są szkodliwe?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Lampy uv
Data publikacji: 16 września 2021

Spis treści:

  1. Czym są lampy bakteriobójcze?
  2. Działanie lampy UV
  3. Zastosowanie lampy bakteriobójczej - gdzie jest szczególnie przydatna?
  4. Czy lampy bakteriobójcze są szkodliwe?

Wykorzystanie lamp bakteriobójczych zyskuje dużą popularność na przestrzeni ostatnich lat dzięki swojemu innowacyjnemu działaniu. Tego rodzaju specjalistyczne oświetlenie może być wykorzystywane do profesjonalnej dezynfekcji danego obszaru. Jego działanie spotyka się również z pewnymi obawami, zwykle towarzyszącymi wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Czym są lampy bakteriobójcze?

Lampa bakteriobójcza to profesjonalne urządzenie służące do skutecznej dezynfekcji wielu powierzchni. Jej szerokie zastosowanie doceniane jest na wielu obszarach, również w budynkach użyteczności publicznej. To szczególnie ważne zastosowane, biorąc pod uwagę podwyższone ryzyko występowania szkodliwych patogenów w takich miejscach. Lampa UV ma za zadanie przeprowadzenie profesjonalnego oczyszczania, polegającego na usunięciu szkodliwych drobnoustrojów, bakterii oraz wirusów. Poddanie ich działaniu światła ultrafioletowego zapobiega dalszemu namnażaniu, co w efekcie eliminuje zagrożenie z tym związane. Dzięki takiemu działaniu dezynfekcja przeprowadzana za pomocą lamp UV jest wyjątkowo skuteczna.

Działanie lampy UV

Wielu osobom przeprowadzanie dezynfekcji może kojarzyć się wyłącznie z tradycyjnymi metodami, wymagającymi wykorzystania pracowników do całego procesu. Manualne usuwanie drobnoustrojów może być nie tylko bardziej kosztowne, ale także mnie efektywne. Dużo trudniej odpowiednio pokryć wszystkie powierzchnie robiąc to ręcznie. Kolejnym aspektem jest zbyt duża czasochłonność - nie jest możliwe przeprowadzenie całkowitemu czyszczeniu manualnemu w tak krótkim czasie, jaki prezentuje wysokiej jakości lampa bakteriobójcza.

Jak więc działają lampy bakteriobójcze UV i czemu zawdzięczają swoją wyjątkową skuteczność, która wyróżnia się na tle innych sposobów dezynfekcji? Lampy bakteriobójcze działają na zasadzie emitowania fal o określonej długości, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji. Wysyłane fale są w stanie skutecznie niszczyć drobnoustroje, znajdujące się na danej powierzchni. To działanie przeprowadzane jest w stosunkowo krótkim czasie, którego nie sposób porównać do czasu czyszczenia przeprowadzanego z wykorzystaniem bardziej tradycyjnych metod. Dzięki tej zalecie możliwe jest wykorzystanie wysokiej klasy lampy UV szczególnie w przestrzeniach, nie mogących sobie pozwolić na wyłączenie z użytku przez długi czas.

Zastosowanie lampy bakteriobójczej - gdzie jest szczególnie przydatna?

Dzięki prezentowanej wysokiej skuteczności lampa UV może być wykorzystana w wielu przestrzeniach, szczególnie tam, gdzie skuteczna dezynfekcja okazuje się być wyjątkowo istotna. Lampy bakteriobójcze znajdują więc swoje zastosowanie w placówkach szpitalnych, gdzie nie sposób pominąć znaczenia skutecznego oczyszczania dla bezpieczeństwa nie tylko pacjentów, ale także całego personelu. Dezynfekcja z zastosowaniem innowacyjnej technologii opierającej się na wykorzystaniu specjalnych fal może przyczynić się do zapobiegnięcia rozwoju różnorodnych chorób poprzez wyłączenie groźnego czynnika, jakim są drobnoustroje. W placówkach takich jak szpitale, szczególnie docenia się wyjątkowe zalety korzystania z wysokiej klasy lamp bakteriobójczych. Pozwalają one zrezygnować z preparatów do czyszczenia o chemicznym składzie, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie pacjentów.

lampy uv 1000x200 1 1

Jednak nie tylko placówki o przeznaczeniu medycznym mogą docenić doskonałe działanie i skuteczność lampy UV. Innowacyjną technologię pozwalającą na przeprowadzenie kompleksowej dezynfekcji można wykorzystać również w miejscach, w których świadczone są różnorodne usługi. Lampa bakteriobójcza będzie więc idealnym wyposażeniem salonów fryzjerskich i kosmetycznych, lokali gastronomicznych, a także wielu innych miejsc, w których gromadzą się ludzie. Łatwa dezynfekcja za pomocą tych urządzeń może zostać również przeprowadzona w toaletach publicznych, gdzie zachodzi szczególna potrzeba usunięcia szkodliwych drobnoustrojów. Tego rodzaju przestrzenie wymagają szczególnej dbałości o bezpieczeństwo, jakie są w stanie zapewnić właśnie lampy UV.

Czy lampy bakteriobójcze są szkodliwe?

Jak w przypadku każdej nowoczesnej technologii, nie brakuje wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania lamp bakteriobójczych. Obawy mogą brać się z niezrozumienia działania tego rodzaju urządzeń. Ich zastosowanie jednoznacznie wskazuje jednak na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w trakcie ich działania. W przeciwnym wypadku lampy UV nie byłyby wykorzystywane do dezynfekcji takich placówek jak szpitale, w których obowiązuje konieczność zachowania jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Korzystając z naszych produktów nie musisz martwić się o szkodliwe działanie emitowanych fal. Wystarczy przestrzegać zasad właściwego korzystania z urządzeń, aby cieszyć się satysfakcjonującym poziomem dezynfekcji. Lampy UV powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości. Należy również pamiętać o regularnym czyszczeniu, tak aby zachować właściwy poziom eksploatacji.

cartarrow-right