Przejdź do Sklepu

Czy warto stosować filtry do wody?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Data publikacji: 10 lutego 2022

Woda uznawana jest za źródło życia. Bez niej nie mógłby funkcjonować żaden organizm. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że wywiera ona bezpośredni wpływ zarówno na nasz wygląd, jak i zdrowie. Ponadto od jej jakości zależy żywotność armatury i sprzętów domowych. Aby jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem i zdrowiem oraz wydłużyć żywotność sprzętów AGD, należy korzystać z wysokiej jakości wody o odpowiedniej twardości. Jeśli chcesz uzyskać ciecz o takich właściwościach, wystarczy zastosować filtr do wody.

Filtr do wody - czy warto po niego sięgnąć?

Woda, podobnie jak powietrze, jest potrzebna każdemu z nas do życia. Transportuje ona tlen, składniki odżywcze i mineralne, a także wspomaga wszelkie procesy życiowe. Odgrywa ona również bardzo ważną rolę w procesie trawienia i regulacji ciepłoty. Chroni organizm przed przeziębieniem i przegrzaniem. Bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć nawet kilku dni. Natomiast odwodnienie może przyczyniać się do występowania różnorodnych dolegliwości m.in. bólów głowy i kręgosłupa oraz chronicznego zmęczenia.

Należy jednak pamiętać, że aby woda pitna odpowiednio spełniała swoje funkcje, musi cechować się odpowiednią jakością. O jakości cieczy świadczą właściwości fizyczne, takie jak mętność, barwa, przezroczystość, zapach, smak, temperatura, a także właściwości chemiczne - głównie twardość. O jakości wody świadczą również cechy bakteriologiczne, czyli obecność różnorodnych bakterii, mogących wywoływać wiele chorób m.in. cholerę, czerwonkę i tyfus. Woda może mieć niską jakość, jeśli trafiają do niej szkodliwe substancje naturalne i chemiczne np. ścieki i substancje stosowane w rolnictwie.

Dzbanek alkalizujący wodę - prosty jonizator Biocera

Dzbanek alkalizujący wodę Biocera

Czy warto stosować filtry do wody w celu zmiękczenia cieczy?

Jeśli chcesz, aby stosowana przez Ciebie ciecz nie stanowiła zagrożenia dla Twojego organizmu, zaopatrz się w filtr do wody. Dzięki niemu skutecznie zniwelujesz drobne zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piasek czy rdza. Ponadto używając filtra, będziesz mógł cieszyć się smaczną wodą pozbawioną nieprzyjemnego zapachu chloru. Dużą zaletą stosowania urządzeń filtrujących jest również fakt, iż mogą one redukować zawarte w cieczy pestycydy, nawozy i środki ochrony roślin, przedostające się do wody z gruntów uprawnych. Dzięki filtrom masz również pewność, że spożywasz czystą, zdrową wodę, pozbawioną mikroorganizmów chorobotwórczych oraz zanieczyszczeń z zakładów przemysłowych. Filtrowana ciecz nie zawiera metali ciężkich, takich jak ołów czy rtęć ani związków azotów i siarki.

Filtry do wody polecane są również ze względu na ekologię. Stosując je, nie musisz kupować wody butelkowanej, dzięki temu ograniczasz zużycie plastiku, który obecnie zalewa naszą planetę. Rezygnując z zakupu wody w butelkach, możesz również sporo zaoszczędzić. Pamiętaj, że zakup filtra to jednorazowy wydatek, który po czasie Ci się zwróci.

Kiedy warto zakupić filtr do wody?

Filtr kuchenny z membraną kapilarną - Aqua Vita!

Filtr wody Aqua Vita!

Zauważyłeś, że na Twojej armaturze zbiera się nieestetyczny, biały osad? Nie możesz usunąć go nawet najmocniejszymi detergentami? Wydajesz fortunę na środki, które i tak nie nie zapewniają oczekiwanych efektów? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, powinieneś rozważyć zakup filtra do wody - stanie się ona miększa, przez co będziesz mógł zapomnieć o kamieniu na sprzęcie AGD i armaturze. Ponadto miękka woda korzystnie wpłynie na stan Twojej cery i włosów. Nie będziesz musiał martwić się wysuszoną, podrażnioną skórą i sztywnymi, szorstkimi pasmami. Ponadto sporo zaoszczędzisz. Używając wody o odpowiedniej twardości, nie będziesz potrzebował tak dużej ilości detergentów ani kosmetyków.

Filtry do wody - jakie wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór filtrów do wody, dzięki temu z łatwością można znaleźć urządzenie dopasowane do swoich potrzeb. Aktualnie ogromną popularnością cieszą się filtry do wody z węglem aktywowanym. Z ich pomocą można skutecznie usunąć z wody zanieczyszczenia organiczne, a także poprawić smak i kolor cieczy. Ponadto niwelują one chlor, który niekorzystnie wpływa na zapach wody.

Bardzo popularne są również filtry do wody mechaniczne montowane na początku instalacji. Skutecznie zatrzymują one stałe zanieczyszczenia o wielkości większej niż 1 mikron. Efektownie chronią inne sprzęty filtrujące m.in. odżelaziacze, filtry odwróconej osmozy i zmiękczacze. Filtry mechaniczne zwykle posiadają wkład piankowy, siatkowy lub sznurkowy.

Obecnie dużym uznaniem cieszą się także filtry z odwróconą osmozą. Doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku wody wodociągowej, jak i tej ze studni. Charakteryzują się one bardzo wysoką skutecznością. Pozwalają usunąć nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Dzięki nim można zniwelować z wody m.in. wirusy i bakterie chorobotwórcze.

Wśród filtrów do wody można znaleźć także zmiękczacze i odżelaziacze. Jeśli chcesz poznać wszystkie najlepsze urządzenia do filtrowania cieczy, przejdź do naszego sklepu. Znajdziesz w nim szeroki wybór filtrów w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

cartarrow-right