Przejdź do Sklepu

Dystrybutory wody dla firm i biur - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Jaka woda jest zdrowsza – miękka czy twarda
Data publikacji: 17 stycznia 2022

Obecnie dystrybutory wody dla firm są podstawowym wyposażeniem biura w każdym przedsiębiorstwie. Z tego powodu na rynku dostępny jest ich ogromny wybór. Oprócz znanych nam wszystkim butelkowych dystrybutorów znaleźć można więcej rodzajów, dzięki czemu zyskujemy możliwość dokonania odpowiedniego wyboru, który będzie dla nas satysfakcjonujący oraz korzystny. W kolejnej części artykułu rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru optymalnego dla Ciebie dystrybutora wody.

Dystrybutory wody dla firm - zdrowe rozwiązanie

Mimo coraz częstszego wykorzystywania wody kranowej, nie jest ona najlepszym źródłem czerpania wody dla osób dbających o swoje zdrowie. Jakość nadal pozostawia wiele do życzenia, głównie ze względu na znajdującą się w niej dużą ilość kamienia. Niestety pijąc wodę z kranu, możemy wyczuć jego nieciekawy posmak. Dlatego warto zaopatrzyć się w dystrybutor, który zapewni nam dostęp do oczyszczonej, pozbawionej kamienia wody. Dzięki niemu będziemy mogli przez cały czas korzystać w pracy z przefiltrowanej, świeżej i przede wszystkim czystej wody pitnej.

Dystrybutory wody dla biur - zalety stosowania

Dystrybutory są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób chcących zadbać o swoje zdrowie. Dzięki ich umieszczeniu w biurze wszyscy pracownicy zyskają dostęp do czystej, pozbawionej kamienia wody. Ponadto jest to idealne rozwiązanie dla każdej dbającej o środowisko osoby. Dystrybutory wody dla firm są niezwykle ekologiczne - zapewniają redukcję zużytej ilości plastiku. Pracownicy nie będą musieli kupować plastikowych butelek, dzięki korzystaniu z ogólnodostępnego dystrybutora. Co więcej, urządzenie umożliwia korzystanie z różnego rodzaju wody, zarówno zimnej, jak i ciepłej, a nawet gorącej. Sprawia to, że zyskujesz do niej dostęp bezpośrednio po wlaniu do szklanki.

Dystrybutor wody dla firm - działanie

Działanie dystrybutorów wody polega na mechanicznym pobieraniu jej z sieci, precyzyjnym jej przefiltrowaniu, a także oczyszczeniu. Dzięki takiemu mechanizmowi uzyskujemy dostęp do czystej wody od razu po wlaniu jej do kubka, bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów. Niektóre z dostępnych na rynku dystrybutorów posiadają możliwość podgrzania wody, dzięki czemu możemy w szybki sposób zrobić kawę bądź herbatę. Ponadto niewątpliwym plusem dla wszystkich miłośników wody gazowanej będzie fakt, że część z dystrybutorów zawiera funkcję ozonowania.

Rodzaje dystrybutorów wody dla biur

Jednym z głównych podziałów stosowanych wśród dystrybutorów wody jest opcja bezbutlowa albo butlowa. Wybór odpowiedniego zależy od Twoich preferencji. Pierwsza opcja działa tylko w przypadku dostępu do wody kranowej filtrowanej wewnątrz dystrybutora. Natomiast druga wymaga regularnej wymiany wody, która z czasem ulega codziennemu zużyciu. Wśród rodzajów dystrybutorów możemy wybrać elektryczne, dzięki którym możemy zagotować albo schłodzić wodę. W tym przypadku nie zapomnij zwrócić uwagi na moc urządzenia, która ma kluczowe znaczenie dla jego wydajności. Jest to jedno z popularniejszych rozwiązań wykorzystywanych przez firmy, ponieważ zapewnia dostęp do wody dla wszystkich pracowników. Innym typem są dystrybutory mechaniczne, z których możemy pobrać wodę w temperaturze pokojowej. Ich niezaprzeczalną zaletą jest łatwość użycia i brak potrzeby dostępu do źródła zasilania. Ostatnim rodzajem są te filtrujące wykorzystywane w przypadku wody z kranu. Dzięki ich zastosowaniu uzyskujemy czystą, niepozbawiona substancji odżywczych wodę.

Dystrybutory wody dla biur - cena

Koszt takiego dystrybutora zależy od wielu czynników, które mają wpływ na jego jakość oraz wydajność. Na cenę końcową ma wpływ jego rodzaj, wielkość oraz dostępność do dodatkowych funkcji, np. ozonowania. Natomiast jeśli pijemy dużo wody, warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia, ponieważ na dłuższą metę ze względu na swoją funkcjonalność i wydajność jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Dystrybutor wody dla firm - wnioski

Postawienie dystrybutora wody w biurze znacznie ogranicza zużywanie plastiku i zapewnia każdej osobie dostęp do przefiltrowanej wody. Dlatego jest to sprzęt niezwykle ekologiczny i funkcjonalny. Ponadto znacznie podnosi komfort pracy i wygodę pracowników, którzy mogą korzystać z oczyszczonej wody każdego dnia. Są to urządzenia proste w obsłudze, które nie wymagają skomplikowanych czynności dodatkowych. Posiadają wiele zalet, a ich użytkowanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Dzięki szerokiemu asortymentowi proponowanemu na rynku możemy wybrać urządzenie optymalne dla naszej firmy. Przed zakupem warto skonsultować się z pracownikiem sklepu oferującego dystrybutory wody, który doradzi nam odpowiedni sprzęt i przeprowadzi nas przez cały proces dokonywania zakupu. Dzięki temu zyskamy pewność podjęcia odpowiedniej decyzji i dokonamy zakupu urządzenia, które posłuży w naszej firmie przez kolejne lata.

Nasze propozycje:

Dystrybutor wody Office Star

Dystrybutor wody Office Star nablatowy

Dystrybutor wody Global Water

cartarrow-right