Przejdź do Sklepu

Dystrybutory wody dla firmy - na co zwrócić uwagę?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
dystrybutory-wody
Kategoria:
Data publikacji: 15 czerwca 2021

Spis treści:

    1. Dystrybutor wody do firmy - jak wybrać najlepszy? Na co zwrócić uwagę?
    2. Szukasz najlepszego dystrybutora do wody dla firmy? Postaw na jakość!
    3. Wolnostojący dystrybutor wody do firmy - wygodne i ekologiczne rozwiązanie

Dystrybutory to urządzenia, które zawierają zwykłą wodę źródlaną lub gazowaną. Mają postać charakterystycznych baniaków z kranikiem. Większość urządzeń tego typu, jest wyposażona w dwa kraniki- do wody gorącej i zimnej. Najmniejsze sprzęty mają specjalną pompkę rączkę, która ułatwia serwowanie wody. Część firm oferuje dystrybutory ze stojakami, na których można umieścić więcej butli z wodą. Najlepsze urządzenia są wykonane z chromoniklu, wyglądającego luksusowo i dodającego wnętrzom klasy.

Dystrybutor wody do firmy — jak wybrać najlepszy? Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać najlepszy dystrybutor do wody, musisz zdecydować, jaki typ Cię interesuje. W sprzedaży dostępne są urządzenia butlowe i bezbutlowe. W przypadku pierwszych z nich konieczne jest systematyczne wymienianie butli lub wody, aby uniknąć pojawienia się bakterii. Dystrybutory bezbutlowe pobierają ciecz z wodociągów, a następnie dokładnie ją przefiltrowują.

W sprzedaży dostępne są dystrybutory do wody:

  • mechaniczne- są najpopularniejsze, gdyż nie wymagają źródła zasilania. Woda znajdująca się w tym rodzaju dystrybutorów jest poddawana obróbce termicznej.
  • elektryczne- ten rodzaj urządzeń polecany jest osobom, które chcą serwować zarówno zimną, jak i gorącą wodę. Są one wyposażone w dwa kraniki. Wybierając dystrybutor elektryczny, należy pamiętać, że jego wydajność ma wpływ na moc. Im jest wyższa, tym szybsza praca urządzenia. W sprzedaży dostępne są urządzenia, które umożliwiają ręczną regulację temperatury.
  • filtrujące- ten rodzaj urządzeń jest wyposażony w specjalne filtry, które usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia i drobnoustroje. Ich wadą jest fakt, iż pozbawiają ciecz wielu składników odżywczych.

Jeśli wybrałeś rodzaj dystrybutora, czas zdecydować, jaka wysokość urządzenia sprawdzi się w Twojej firmie najlepiej. W sprzedaży dostępne są sprzęty wysokie, klasyczne i niskie. Pierwsze z nich najczęściej są wybierane do dużych przedsiębiorstw, a ostatnie zwykle są umieszczane w aneksach kuchennych. Najpopularniejsze są dystrybutory klasyczne. Zazwyczaj są wykonane z dobrych materiałów, a ich wygląd dodaje wnętrzu elegancji. Ponadto cechują się cichym trybem pracy i energooszczędnością.

Na rynku pojawiły się także dystrybutory do wody typu misa ceramiczna. Ze względu na niewielkie rozmiary, świetnie sprawdzają się w biurach. Można je ustawić w dowolnym pustym miejscu. Charakteryzują się nowoczesnym designem, który przyciąga wzrok.

Szukasz najlepszego dystrybutora do wody dla firmy? Postaw na jakość!

Dystrybutory do wody dla firm stają się coraz popularniejsze. Jednak, aby cieszyć się tym urządzeniem przez długie lata, należy postawić na jakość. Nie zamawiaj urządzeń z niepewnych stron, na których zamieszczane są wyłącznie tanie, sprowadzane urządzenia. Poszukaj sprzętu w sprawdzonych sklepach internetowych. Wybierz dystrybutor, który nie jest wyposażony w zbiornik zimnej wody. Zastanawiasz się dlaczego? Otóż długotrwałe magazynowanie cieczy sprawia, że traci ona wszelkie walory smakowe, a ponadto pojawiają się w niej bakterie. Zatem, jeśli chcesz cieszyć się zdrową i świeżą wodą, zainwestuj w dystrybutor, który chłodzi ciecz na bieżąco. Ciekawą opcją są urządzenia opierające się na technologii Direct Chill. Zachwyci Cię nie tylko ich użyteczność, ale również wyjątkowy design.

Wolnostojący dystrybutor wody do firmy — wygodne i ekologiczne rozwiązanie

Obecnie bardzo popularne stały się wolnostojące dystrybutory do wody, które zachwycają one swoim nowoczesnym designem. Przypominają one innowacyjne ekspresy do kawy. Ich ogromną zaletą jest fakt, iż nie serwują wyłącznie zimnej i gorącej wody, ale również gazowaną.

Jesteś ciekaw ich działania? Otóż wystarczy podłączyć je do prądu i ujęcia wody, aby rozpoczęły pracę. Są wyposażone w innowacyjne filtry, które na bieżąco oczyszczają ciecz. Najlepsze modele usuwają z wody zanieczyszczenia biologiczne m.in. bakterie i wirusy. Gdy dystrybutor oczyści ciecz, rozpoczyna jej ogrzewanie, chłodzenie lub gazowanie. Do tego zaawansowanego urządzenia można również zamontować wkład mineralizujący, który wzbogaca wodę o minerały, takie jak wapń czy magnez.

Zatem, czy można jednoznacznie stwierdzić, że bezbutelkowy dystrybutor do wody dla firm będzie najlepszym wyborem? Czy ta opcja nie posiada wad? Nie ma wątpliwości co do tego, że ten rodzaj urządzeń ma więcej plusów niż minusów, ale zrazić może ich cena. Jeśli jednak koszty nie odgrywają dla Ciebie dużej roli, to zdecydowanie powinieneś skłaniać się ku zakupowi wolnostojącego dystrybutora. Do jego zalet można zaliczyć nowoczesny design, jakość wody, redukcję odpadów, niskie koszty użytkowania oraz brak konieczności wymieniania butli. Należy pamiętać, że klasyczne dystrybutory są mało estetyczne i ekologiczne. Urządzenia wolnostojące są praktycznie bezobsługowe, dodają wnętrzom klasy, a ich podajniki są dostosowane do dużych kubków, wysokich szklanek i butelek wielokrotnego użytku, przez co nie ma konieczności używania plastikowych kubeczków.

cartarrow-right