Przejdź do Sklepu

Filtr odwróconej osmozy - jaki wybrać?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Data publikacji: 31 lipca 2021

Spis treści:

   1. Na czym polega odwrócona osmoza?
   2. Dlaczego w domu warto zamontować filtr odwróconej osmozy?
   3. Zalety filtra odwróconej osmozy
   4. Odwrócona osmoza - jaki filtr wybrać?

Jakość wody, z której korzystamy w domu, jest kluczowa dla naszego zdrowia - mowa zarówno o pitnej, jak i tej, którą wykorzystujemy do codziennej higieny i pielęgnacji. Powszechnie wiadomo, że każdego dnia powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi minimum 2 litry wody, jednak ogromne znaczenie ma także jej jakość, o czym często zapominamy. Kranowa, szczególnie w dużych miastach, bardzo często jest twarda, zanieczyszczona i zawiera wiele szkodliwych dla naszego zdrowia związków, takich jak chlor, żelazo, mangan czy metale ciężkie. Aby cieszyć się w domu czystą, uzdatnioną wodą, warto zainwestować w wysokiej jakości filtr z odwróconą osmozą, ponieważ jest to najskuteczniejszy na rynku produkt do oczyszczania wody. Na czym polega proces odwróconej osmozy? Jaki filtr wybrać? Dowiedz się więcej!

Na czym polega odwrócona osmoza?

Proces odwróconej osmozy polega na przechodzeniu cząsteczek przez błonę półprzepuszczalną, która rozdziela dwa roztwory o różnych stężeniach substancji - ciśnienie odwrotne musi być na tyle wysokie, żeby pokonać naturalne ciśnienie osmotyczne, które jest tym wyższe, im wyższa różnica w stężeniu roztworów. Odwrócona osmoza zachodzi od roztworu o wyższym stężeniu do roztworu o niższym stężeniu i wywołana jest przyłożonym ciśnieniem. Nierzadko można spotkać się z poglądem, że proces ten bywa niezwykle skomplikowany i ingeruje w strukturę wody, jednak nie jest to prawda - filtr osmotyczny ma stosunkowo prostą konstrukcję, a jego działanie przypomina funkcjonowanie domowych filtrów - z jednej strony uzyskujemy czystą wodę, z drugiej zostają na filtrze wszelkie zanieczyszczenia.

Istnieje jednak różnica dotycząca gęstości samego filtra - w przypadku membran osmotycznych pory są mikroskopijnej wielkości, dzięki czemu zatrzymują one do 99% substancji. Kolejną różnicą jest także brak konieczności tłoczenia wody przez filtr - proces odwróconej osmozy jest wystarczający do tego, aby skutecznie oczyścić wodę. Co więcej, filtr z odwróconą osmozą ma bardzo długą żywotność.

Dlaczego w domu warto zamontować filtr odwróconej osmozy?

Niestety woda, z której korzystamy i którą pijemy w domu, bardzo rzadko jest odpowiednio oczyszczona, a jej twardość pozostawia wiele do życzenia, co może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne. Problemem jest także żelazo obecne w wodzie z kranu, a także innych zanieczyszczeń, które mogą nam zaszkodzić. Uważa się, że system odwróconej osmozy jest dziś najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na filtrację wody w domu, dlatego filtry wyposażone w membrany osmotyczne zyskują coraz większą popularność.

Zalety filtra odwróconej osmozy

Wysokiej jakości filtr odwróconej osmozy wpływa na kolor, zapach i smak wody, usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia mechaniczne, a także związki metali ciężkich, dzięki czemu woda staje się znacznie zdrowsza i smaczniejsza. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów filtrów odwróconej osmozy - jaki wybrać?

Odwrócona osmoza - jaki filtr wybrać?

Wszystkie filtry do wody z odwróconą osmozą, które znajdują się w naszej ofercie, są bardzo wysokiej jakości i charakteryzują się dużą dokładnością, będąc przy tym jednym z najbardziej wydajnych sposobów na oczyszczenie wody w domu. W naszej ofercie dostępnych jest kilka rodzajów filtrów wykorzystujących tę metodę. Jeśli szukasz ponadprzeciętnej wydajności, a do tego zależy Ci na tym, aby Twoje urządzenie było kompaktowe i eleganckie, z pewnością sprawdzą się nowoczesne systemy odwróconej osmozy, które można postawić na blacie lub zamontować pod zlewozmywakiem - te wysokiej klasy filtry mają minimalistyczny design i charakteryzują się imponującą skutecznością.

W naszej ofercie znajdują się także sprawdzone i niedrogie filtry wyposażone w zbiornik magazynujący, który zapewni czystą wodę całej rodzinie, a dodatkowo są bardzo tanie w eksploatacji. Jeszcze innym rozwiązaniem wartym uwagi są także przemysłowe filtry do wody, które także wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy - pozwalają one na oczyszczenie bardzo dużej ilości wody, dlatego są polecane przede wszystkim dla firm, które wykorzystują wiele litrów każdego dnia.

Odwrócona osmoza to najlepsze rozwiązanie w każdym gospodarstwie domowym, a membrany osmotyczne pozostają skuteczne aż 3-5 lat, zaś cały system pozostaje sprawny przez 10-15 lat. W ofercie dostępne są także bardzo zaawansowane filtry do wody z odwróconą osmozą z jonizatorem, które gwarantują idealnie czystą, zmineralizowaną, alkaliczną i zjonizowaną wodę - nie trzeba kupować w tym celu kilku urządzeń. Niektóre filtry odwróconej osmozy są dodatkowo wyposażone w mineralizatory, które pozwalają uzupełnić wodę o dodatkowe minerały (sole mineralne zawarte w wodzie są usuwane w trakcie procesu oczyszczania). Większość modeli filtrów montuje się do przyłącza zimnej wody wodociągowej w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Jeśli natomiast szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na punktowe zmiękczanie wody w domu, lepszym rozwiązaniem będą filtry z nanofiltracją.

cartarrow-right