Przejdź do Sklepu

Filtry wody dla mieszkańców Katowic

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
filtry-wody-do-mieszkancow-katowic
Kategoria:
Data publikacji: 22 czerwca 2021

Spis treści:

      1. Uzdatnianie wody - Katowice
      2. Odwrócona osmoza w Katowicach sposobem na czystą i pyszną wodę

Woda stanowi jeden z najważniejszych elementów na ziemi. Otacza nas niemal wszędzie, każdego dnia. Jest nam wręcz niezbędna do przeżycia. Z tego względu warto zadbać o jej wysoką jakość, a pomóc w tym mogą zaawansowane technologicznie filtry do wody, które możesz znaleźć w naszej rozbudowanej ofercie.

Uzdatnianie wody - Katowice

Leżące na południu naszego kraju Katowice to jedno z największych i najbardziej zaludnionych miast. Posiada rozbudowany system dystrybucji wody (wodociągi) i oczyszczalnie. Niestety, jak to w większych, jak i nieco mniejszych miastach bywa, mimo że woda, która jest dostarczana mieszkańcom, nadaje się do spożycia i wykorzystywania, to jej jakość pozostawia sporo do życzenia. W dużej mierze odpowiada za to stara infrastruktura i położone wiele dziesiątek lat temu rury. Można jednak wpłynąć na stan wody, która popłynie z naszego kranu poprzez zastosowanie filtrów do wody w Katowicach.

Filtracja wody ma bardzo dużo zalet. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

- pozwala na pozbycie się szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich. Niestety, woda, która dociera do naszych domów, nie jest ich pozbawiona, dlatego przed spożyciem powinna zostać przegotowana lub przefiltrowana. Z tego względu warto zainwestować w filtr do wody, który wykorzystuje technologię, jaką jest odwrócona osmoza. Katowice i inne miasta to miejsca, gdzie dostarczamy właśnie takie profesjonalne rozwiązania.

- stosując filtr z odpowiednio dobranym zmiękczaczem, pomaga rozwiązać problem twardej wody. Tzw. twarda woda powstaje w związku z podwyższonym stężeniem kationów wapnia i magnezu. Ma ona negatywny wpływ na naszą skórę, powodując jej przesuszanie, a także na używane przez nas sprzęty, takie jak czajniki, pralki czy zmywarki. Pozostawia po sobie osad, który może się nawarstwiać, w wyniku czego spadnie wydajność naszych sprzętów, a w najgorszym wypadku powstanie uszkodzenie.

Ze względu na sposób dystrybucji wody za pomocą rur, może też dochodzić do podwyższenia stężenia zawartości żelaza. Ten pierwiastek może powodować zmianę zapachu, smaku i koloru wody, co stanowi dosyć spory problem. Aby go rozwiązać, wystarczy zaopatrzyć się w odżelaziacze w Katowicach, które oferujemy.

- pomaga w przywróceniu naturalnego smaku i zapachu wody pochodzącej z wodociągów. Dostawcy wody stosują wiele rozmaitych substancji, których zadaniem jest odkażenie, oczyszczenie i zabezpieczenie wody do tego stopnia, aby po przebyciu kilometrów w rurach wciąż była zdatna do użytku. Najpopularniejszym z nich jest powszechnie stosowany chlor, który poza negatywnym wpływem na ludzki organizm, ma bardzo intensywny zapach i smak, co może też wpłynąć na aromat potraw i napojów przygotowywanych na bazie takiej wody. Stosując właściwy filtr, pozbędziemy się także tego kłopotu.

Jak więc widać, istnieje naprawdę sporo plusów wynikających bezpośrednio ze stosowania filtrów w swoim domu. Dzięki nim możemy cieszyć się smaczną i pozbawiona zanieczyszczeń wodą każdego dnia bez najmniejszych problemów.

Odwrócona osmoza w Katowicach sposobem na czystą i pyszną wodę

Proponowane przez nas filtry wykorzystują m.in. niezwykle zaawansowaną technologię odwróconej osmozy. Opiera się ona na zastosowaniu wewnątrz specjalnych membran osmotycznych, których zadaniem jest zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń i w ten sposób maksymalne uzdatnienie wody. Takie rozwiązanie pozwala na ogromną oszczędność i zminimalizowanie strat wody podczas filtracji.

W naszym sklepie możesz nabyć bardzo dużo różnych filtrów różnych rodzajów, które korzystają z innych technologii i mających rozmaite zastosowania. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem systemu filtracyjnego, ale nie wiesz, który będzie odpowiedni - skontaktuj się z nami. Pracujący u nas specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i doradzą w wyborze właściwych filtrów, dopasowanych do Twoich potrzeb. Działamy na rynku już od wielu lat i posiadamy ogromne doświadczenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszym bogatym asortymentem.

cartarrow-right