Przejdź do Sklepu

Filtry wody dla mieszkańców Olsztyna

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
filtry-wody-do-mieszkancow-olsztyna
Kategoria:
Data publikacji: 22 czerwca 2021

Spis treści:

      1. Dlaczego warto zdecydować się na uzdatnianie wody - Olsztyn
      2. Odwrócona osmoza - Olsztyn - postaw na zdrowie i bezpieczeństwo!

Woda stanowi źródło życia i jest podstawowym elementem wykorzystywanym na co dzień niemal wszędzie. Co więcej - ludzkie ciało składa się z niej w 70% i jest nam ona niezbędna do przeżycia. Niestety nie ze wszystkich źródeł jest ona tak wysokiej jakości, jak byśmy tego chcieli. Wysokie stężenie różnych pierwiastków czy występowanie bakterii i drobnoustrojów w zanieczyszczonej cieczy może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i nie tylko. Właśnie dlatego warto zainwestować w oferowane przez nas filtry do wody w Olsztynie.

Dlaczego warto zdecydować się na uzdatnianie wody - Olsztyn

Wiele dużych miast ma swoje oczyszczalnie, sieci wodociągowe i dostawców wody. Wśród nich jest także Olsztyn. Poza oczywistymi plusami wynikającymi z bycia większym miastem istnieje także sporo minusów. Mimo ogromnych starań wyżej wspomnianych instytucji woda, która dopływa do mieszkańców, pozostawia wiele do życzenia. W polepszeniu jej jakości mogą pomóc profesjonalne filtry odwróconej osmozy, które można kupić u nas.

Niezależnie od tego, czy pobierasz wodę z miejskich instalacji, czy z przydomowej studni - musisz uważać na znajdujące się w niej bakterie i drobnoustroje. Mogą one wywołać wiele niebezpiecznych chorób i dolegliwości, a biorąc pod uwagę, ile wody dziennie zużywamy do najróżniejszych czynności, ryzyko jest dosyć wysokie. Stosując właściwy filtr wody w Olsztynie, jesteśmy w stanie je zminimalizować i cieszyć się bezpieczną do spożycia cieczą.

Woda, pokonując kilometry w rurach systemu wodociągowego, zostaje “wzbogacona” o różne pierwiastki. Dwoma z nich jest magnez i wapń, które tworzą na urządzeniach nieestetyczny osad zwany kamieniem. Sam w sobie nie będzie bardzo szkodliwy dla zdrowia, choć ma negatywny wpływ na smak i zapach wody z jego zawartością. Jego działanie ma natomiast wpływ na stan naszej skóry oraz urządzeń AGD korzystających z takiej twardej wody. Jak już wspomnieliśmy - na tych urządzeniach powstaje osad, który może obniżyć wydajność sprzętu, a nawet poważnie go uszkodzić. Stosując odpowiednie filtry ze zmiękczaczem wody, bez większego kłopotu pozbędziemy się tego problemu.

Jeszcze innym pierwiastkiem, który może pojawić się w wodzie, jest żelazo. Ono także wpływa negatywnie na smak i woń, a także kolor. Aby pozbyć się go, stosuje się tzw. odżelaziacze. Olsztyn nie jest tutaj wyjątkiem - jego mieszkańcy często decydują się na to rozwiązanie w celu poprawy jakości wody w domu.

Dostawcy wody w celu uzdatnienia jej do akceptowalnego poziomu stosują różne substancje, takie jak np. chlor. Jest on nie tylko dosyć szkodliwy dla naszego zdrowia, ale także ma nieprzyjemny zapach i smak, który może przedostać się do gotowanych potraw i napojów. Wykorzystując profesjonalny filtr do wody, który możesz nabyć w naszej firmie, pozbędziesz się także tego uporczywego problemu.

Odwrócona osmoza - Olsztyn - postaw na zdrowie i bezpieczeństwo!

W naszych filtrach wykorzystana jest wyjątkowa technologia odwróconej osmozy. Na czym ona polega i jak działa? Otóż w filtr wbudowanych jest kilka specjalnych membran osmotycznych, przez które przepływa woda. Ich zadanie to z kolei zatrzymywanie zanieczyszczeń. Taka ciecz, po przejściu przez wszystkie membrany, pozbawiona jest nie tylko skaz fizycznych w postaci piasku czy kawałków rdzy z rur, ale także szkodliwych pierwiastków i chorobotwórczych drobnoustrojów. Jest to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, a straty wody są minimalne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą systemów osmozy. Olsztyn jest jednym z miast, do których dostarczamy nasze nowoczesne rozwiązania. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi filtrami do wody, to prosimy o kontakt. Nasi specjaliści z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości i doradzą w kwestii odpowiedniego filtra do Twoich potrzeb. Postaw na zdrowie swoje i swojej rodziny i wybierz system odwróconej osmozy już dziś, a z pewnością będziesz zadowolony!

cartarrow-right