Przejdź do Sklepu

Filtry wody dla mieszkańców Szczecina

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
filtry-wody-do-mieszkancow-szczecina
Kategoria:
Data publikacji: 22 czerwca 2021

Spis treści:

      1. Filtry do wody - Szczecin
      2. Co daje nam filtrowanie wody?
      3. Odwrócona osmoza w Szczecinie - sposób na czystą i zdrową wodę!

Woda otacza nas każdego dnia. Jest nam niezbędna do życia i wykonywania wielu podstawowych czynności. Chcąc więc zadbać o jej wysoką jakość, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości filtry do wody, które można znaleźć w naszej ofercie.

Filtry do wody - Szczecin

Szczecin jest jednym z większych miast naszego kraju. Posiada rozbudowaną sieć wodociągów i oczyszczalnie, które dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć mieszkańcom wysokiej jakości, czystą wodę. W takim razie - po co stosować filtry?

Otóż systemy oczyszczania i dystrybucji wody w całym kraju nie są doskonałe. Wiele z nich działa już od kilkunastu/kilkudziesięciu lat bez większych remontów. Ze względu na to w rurach, którymi woda doprowadzana jest do mieszkań, znajduje się sporo zanieczyszczeń, takich jak bakterie, drobnoustroje, szkodliwe pierwiastki i inne. Ponadto w mieście istnieją miejsca, w których mieszkańcy korzystają z prywatnego ujęcia np. w postaci studni. Z tego względu uzdatnianie wody w Szczecinie ma bardzo duże znaczenie.

Co daje nam filtrowanie wody?

Filtracja, jak sama nazwa wskazuje, jest procesem, którego zadanie to maksymalne oczyszczenie i uzdatnienie wody. Korzyści, jakie płyną z jej stosowania, są olbrzymie.

Wspomnieliśmy wcześniej, że mimo wszelkich starań, zarówno oczyszczalnie, jak i systemy dystrybucji czystej wody nie są idealne. Z tego powodu mogą znajdować się w niej chorobotwórcze drobnoustroje, wirusy czy niebezpieczne bakterie, takie jak np. E.coli. Ze względu na to, jak często i jak dużą ilość wykorzystujemy dziennie, ryzyko kontaktu ze skażoną wodą jest wysokie. Zamontowanie profesjonalnego filtra, który można nabyć u nas, rozwiązuje ten problem.

Kolejną kwestią jest tzw. twarda woda. Powstaje ona w wyniku podwyższonego stężenia kationów magnezu i wapnia. Długotrwałe spożywanie ma negatywne skutki na nasze zdrowie (przesuszenie skóry, problemy z układem pokarmowym), a także na sprzęty AGD, w których tworzy się charakterystyczny osad wpływający na wydajność, sprawność i trwałość urządzeń. Filtr do wody pomoże także z tym problemem. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na redukcję szkodliwych pierwiastków do minimum.

Ze względu na materiał, z którego wykonane są rury większości systemów kanalizacyjnych, w wodzie często występuje wysokie stężenie żelaza. Zażelaziona ciecz ma charakterystyczny smak, zapach i kolor. Aby pozbyć się tych niedogodności, należy zastosować specjalne odżelaziacze. Szczecin nie różni się w tej kwestii od innych miejsc, dlatego jeśli jesteś mieszkańcem tego miasta, to z całą pewnością przyda Ci się takie urządzenie.

Wspomniane już wcześniej oczyszczalnie, w celu odkażania wody i sprawienia, że nawet po dostarczeniu będzie ona zdatna do użytku, stosują wiele środków chemicznych np. chlor. Poza jego oczywistym szkodliwym wpływem na nasze zdrowie powoduje on zmianę zapachu i smaku wody. Nie oszukujmy się - mało kto przepada za tym aromatem. Co gorsza - substancja ta, tak samo jak twarda woda, może wpłynąć negatywnie na smak potraw i napojów przygotowanych z jej użyciem. Wykorzystując specjalistyczny filtr odwróconej osmozy w Szczecinie i nie tylko, sprawisz, że woda odzyska przyjemny smak i woń, co zdecydowanie wpłynie na jakość codziennego życia.

Jak przedstawiliśmy: zalet płynących ze stosowania filtrów wody w Szczecinie i nie tylko jest naprawdę wiele. Potwierdzają to nasi klienci, którzy używają rozmaitych rozwiązań filtracyjnych w swoich domach.

Odwrócona osmoza w Szczecinie - sposób na czystą i zdrową wodę!

Dzięki wyjątkowej technologii, jaką jest odwrócona osmoza, nasze filtry są gwarancją nieskazitelnie czystej, bezpiecznej i smacznej wody.

Odwrócona osmoza polega na przepuszczeniu przez specjalny system membran wody, w której znajdują się różne zanieczyszczenia. Zatrzymują one szkodliwe związki, bakterie i pierwiastki, przepuszczając tylko czystą wodę. Wszelkie niechciane pozostałości są natomiast spłukiwane do odpływu.

Co wyróżnia nasze filtry na tle innych? Jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem, działającą na rynku od wielu lat. Nasi pracownicy to branżowi specjaliści, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania i doradzą, który z dostępnych u nas systemów filtracyjnych będzie najlepszy.

cartarrow-right