Przejdź do Sklepu

Filtry wody dla mieszkańców Wrocławia

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
filtry-wody-do-mieszkancow-wroclawia
Kategoria:
Data publikacji: 22 czerwca 2021

Spis treści:

      1. Wysokiej jakości filtry wody - Wrocław
      2. Odwrócona osmoza we Wrocławiu - dlaczego warto?
      3. Czym jest technologia odwróconej osmozy?

Wszyscy doskonale wiedzą, jak ważna jest dla nas woda - obecna niemal w każdej dziedzinie naszej codzienności. Bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć, a także wykonywać wielu podstawowych czynności w ciągu dnia. Mając na uwadze to, jakie ma ona dla nas znaczenie, warto zadbać o jej jakość poprzez stosowanie profesjonalnych systemów filtracyjnych.

Wysokiej jakości filtry wody - Wrocław

Wrocław znajduje się w czołówce miast naszego kraju pod względem wielkości. Z tego powodu posiada rozbudowaną infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Niestety, tak jak w przypadku innych, zarówno większych, jak i mniejszych miejscowości, mimo olbrzymich starań miejskich oczyszczalni i dostawców wody, nie jest ona tak wysokiej jakości, jakbyśmy sobie tego życzyli. Istnieją jednak sposoby, aby to zmienić, jednak zanim je przedstawimy, warto dowiedzieć się nieco więcej o tym, dlaczego warto zdecydować się na uzdatnianie wody we Wrocławiu.

Odwrócona osmoza we Wrocławiu - dlaczego warto?

Filtrowanie wody pochodzącej zarówno z miejskich wodociągów, jak i z ujęć prywatnych, takich jak przydomowe studnie niesie za sobą mnóstwo zalet.

Po pierwsze: oczyszczają wodę ze szkodliwych bakterii, wirusów i drobnoustrojów, które dostają się do niej podczas transportu wodociągami. Jednym z poważniejszych zagrożeń występujących w takiej nieoczyszczonej wodzie, jest możliwość wystąpienia bardzo niebezpiecznej dla ludzkiego organizmu bakterii E.coli, powodującej m.in. biegunkę.

Po drugie: zastosowanie filtra ze specjalnym zmiękczaczem redukuje ryzyko uszkodzenia sprzętów AGD. Twarda woda jest efektem podwyższonego stężenia pierwiastków: wapnia i magnezu, które tworzą charakterystyczny osad, zwany również kamieniem. Jeśli w porę nie pozbędziemy się tego problemu, nasze urządzenia mogą działać z niższą wydajnością, a nawet może dojść do ich poważnego uszkodzenia. Stosując odpowiedni filtr ze zmiękczaczem, unikniemy takich sytuacji i niepotrzebnych wydatków, które mogą okazać się całkiem spore.

Innym pierwiastkiem, który także może pojawić się w wodzie, jest żelazo. Ma ono negatywny wpływ na smak, zapach i kolor. Taka ciecz może też zmienić smak napojów i potraw przygotowywanych na jej bazie. W takim wypadku skutecznym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zastosowanie odżelaziacza. Wrocław, jak wiele innych miejsc w Polsce, także boryka się z problemem żelaza w wodzie, więc jeżeli mieszkasz w tym mieście, to odżelaziacz zdecydowanie Ci się przyda.

Po trzecie: pozytywnie wpływa na walory smakowe i zapachowe wody. Dostawcy w celu jej oczyszczenia stosują różnego rodzaju środki, w tym chlor. Jego mocny smak i aromat całkowicie dominuje wodę, którą pobieramy sobie z kranu. Co więcej - może mieć negatywny wpływ na smak i zapach potraw i napojów, które przygotujemy. Korzystanie z filtra do wody całkowicie rozwiązuje ten kłopot i gwarantuje doskonale smakującą i bezpieczną do spożycia bez przegotowania ciecz.

Czym jest technologia odwróconej osmozy?

Oferowane przez nas filtry korzystają z technologii odwróconej osmozy. Polega ona na przepuszczaniu zanieczyszczonej wody przez specjalny system membran osmotycznych, których zadaniem jest zatrzymanie szkodliwych związków i pierwiastków i przepuszczenie dalej wysokiej jakości czystej wody. Dzięki swojej konstrukcji system generuje minimalne straty, a wszystkie zanieczyszczenia zostają odprowadzone do odpływu.

Zastosowanie filtrów odwróconej osmozy daje wyraźne efekty w postaci poprawy jakości wody, co potwierdzają nasi zadowoleni klienci. Jeśli więc jesteś zainteresowany montażem takiego systemu filtracyjnego w swoim domu, skontaktuj się z naszą firmą. Pracujący u nas specjaliści z ochotą odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące filtracji wody i naszej oferty, a także pomogą Ci wybrać najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie zwlekaj, postaw na zdrowie i krystalicznie czystą wodę i poznaj naszą ofertę już dziś - serdecznie zapraszamy.

cartarrow-right