Przejdź do Sklepu

Jaki oczyszczacz powietrza do domu wybrać?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Oczyszczacz powietrza
Data publikacji: 16 września 2021

Spis treści:

  1. Oczyszczacz powietrza do domu
  2. Jaki oczyszczacz powietrza do domu warto kupić

Jeszcze kilka lat temu przeważająca ilość osób w ogóle nie zwracała uwagi na jakość powietrza w swoim otoczeniu. Dopiero gdy wzrosła świadomość o zagrożeniach płynących z długiego przebywania w miejscach, w których stan powietrza określa się jako zły, ludzie zaczęli zastanawiać się co zrobić, aby to zmienić. Jeżeli mowa o zasięgu globalnym, to ze smogiem i innymi zanieczyszczeniami w pojedynkę trudno jest cokolwiek zdziałać. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia nam jednak zadbanie o jakość powietrza w domu i w pomieszczeniach, w których często przebywamy za pomocą wysokiej jakości urządzeń, jakimi są bez wątpienia oczyszczacze powietrza.

Od pewnego czasu na rynku oczyszczaczy powietrza można zaobserwować znaczący wzrost zarówno zainteresowania ze strony konsumentów, jak i wzrastającej liczby producentów tego typu sprzętu. Z tego względu osoby dopiero zapoznające się z tym tematem, mogą mieć problem i zadawać sobie pytanie: jaki wybrać odświeżacz powietrza do domu? Aby nieco ułatwić im życie, postanowiliśmy podzielić się z nimi naszą wiedzą dotyczącą tych urządzeń, a także zaprezentować kilka produktów, idealnie sprawdzących się w domu. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Oczyszczacz powietrza do domu

Zanim przejdziemy do propozycji poszczególnych modeli, które możesz nabyć w naszym sklepie, warto zapoznać się z kwestiami dotyczącymi wyboru odpowiedniego odświeżacza powietrza do domu.

Po pierwsze, jaką powierzchnię mają pomieszczenia, w których ma stać oczyszczacz? To pytanie stanowi tak naprawdę podstawę podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego urządzenia. Od odpowiedzi zależy bowiem to, jakiej wydajności oczyszczacz będzie nam potrzebny. Jeżeli wybierzemy zbyt słaby, nie będzie on efektywny, jeśli zbyt mocny, zmarnujemy sporo energii i przepłacimy za produkt, którego cechy nie odpowiadają cenie. Co więcej z powierzchnią pomieszczeń i wydajnością bezpośrednio powiązana jest także głośność pracy urządzenia. Podczas gdy w stanie bezczynności może być niemal całkowicie niesłyszalne, tak w przypadku filtrowania powietrza może być naprawdę głośne (jeżeli dobierzemy zbyt mały model). Warto też upewnić się czy oczyszczacz, który zamierzamy kupić, posiada najczęściej wykorzystywany przez wszystkich użytkowników tego typu sprzętów tryb, a więc tryb oszczędzania energii.

Jak już wspomnieliśmy, rozwój technologii sprawił, że na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej urządzeń służących do oczyszczania powietrza w domu i nie tylko. Od kilku lat producenci zaczęli jeszcze bardziej usprawniać swoje urządzenia, montując w nich moduły łączności bezprzewodowej, a także systemy sterujące. Dzięki temu w nieco bardziej zaawansowanych jednostkach mamy dostępny m.in. tryb automatycznej pracy, a niektóre urządzenia możemy podłączyć np. z domowym asystentem głosowym i sterować nimi z jego poziomu. Część producentów w swoich produktach instaluje także rozmaite czujniki, na bieżąco prowadzące pomiary jakości powietrza, a następnie same uruchamiające odpowiedni tryb oczyszczania albo wysyłające nam powiadomienie na telefon dotyczące jakości powietrza.

Przedziały cenowe urządzeń oczyszczających powietrze dostępnych na rynku są bardzo różnorodne. Najtańsze są oczywiście najprostsze modele, posiadające jeden do trzech trybów pracy i sterowane całkowicie manualnie z poziomu swojego wbudowanego panelu. Natomiast najdroższe są te, łączące się z bezprzewodowo z innymi sprzętami i mające także jeszcze inne dodatkowe funkcje, jak np. wbudowany nawilżacz powietrza. Jak zatem widać, wybór jest naprawdę ogromny, jednak jesteśmy przekonani, że wiesz, czego oczekujesz od tego urządzenia i bez problemu poradzisz sobie z jego wyborem.

Jaki oczyszczacz powietrza do domu warto kupić

W asortymencie naszego sklepu można znaleźć naprawdę sporo wysokiej jakości oczyszczacze powietrza, które zadbają o odpowiednią jakość powietrza w Twoim domu - oto kilka z nich.

Wyjątkowy oczyszczacz iAir LY868F doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach nie przekraczających powierzchni 41 metrów kwadratowych. Wbudowany filtr HEPA skutecznie zatrzyma rozmaite zanieczyszczenia, takie jak np. pył, pyłki kwiatów, sierść czy szkodliwe gazy. Zastosowany w nim moduł Wi - Fi zapewni łączność bezprzewodową i możliwość sterowania z urządzeń typu smartfon. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowaną lampę UV, która neutralizuje większość bakterii w powietrzu, a także jonizator.

Wśród naszych propozycji znajduje się też oczyszczacz iAir 868D. Jest ono również wyposażone w super wydajny filtr HEPA, którego skuteczność filtracji wynosi nawet 99,97%. Oprócz tego znajdziemy tutaj wbudowane inteligentne czujniki, lampę UV niszczącą bakterie, a także czytelny wyświetlacz LCD. Model ten nie ma co prawda modułu łączności bezprzewodowej, jednak sterowanie nim odbywa się bezproblemowo za pomocą dołączonego pilota.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wysokiej jakości oczyszczacza powietrza, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą.

cartarrow-right