Przejdź do Sklepu

Lampy bakteriobójcze do wody – jak działają i gdzie je stosować?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Kategoria:
Data publikacji: 12 lutego 2021

Spis treści:

  1. Czym jest lampa bakteriobójcza?
  2. Zalety lampy bakteriobójczej
  3. Bądź eko i kupuj lampy w Global Water!

Picie zdrowej wody powinno być dla szalenie istotne. W czasach, gdy na jaw wychodzą afery dotyczące stanu wody w różnych w miastach, warto mieć pewność, że woda, którą pijemy, jest pozbawiona wszelkich bakterii. Co zatem zrobić, żeby podjąć walkę z tym paskudztwem? Sięgnąć po lampę bakteriobójczą do wody! Jak wygląda jej działanie oraz ile kosztuje? Na te oraz pozostałe pytania znajdziesz odpowiedź, dzięki lekturze naszego artykułu. Zapraszamy!

Czym jest lampa bakteriobójcza?

Lampa bakteriobójcza, zwana też inaczej sterylizatorem UV w dużym skrócie chroni wodę z naszego ujęcia przed różnymi bakteriami. Wydaje się, że każdy z nas słyszał o bakteriach Escherichia Coli, które znajdują się w naszych ujęciach. Co zatem zrobić, żeby taka woda nie przedostała się do naszych gardeł? Zastosować lampę bakteriobójczą!

Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego, czy korzystanie z takich lamp nie wpłynie źle na wodę, że zaistnieją jakieś procesy chemiczne, które będą dla nas szkodliwe, uspokajamy - nie ma takiego zagrożenia. Sterylizatory oczyszczają wodę, mając na nią pozytywny wpływ. Lampy są tak zbudowane, że nie ma żadnego zagrożenia zniszczenia takiego produktu. Przeważnie są obudowane blachą ze stali nierdzewnej, co jest ogromnym atutem.

Lampy bakteriobójcze do wody działają na zasadzie dobrze znanego, promieniowania ultrafioletowego UV, które wskutek reakcji fotochemicznej niszczy DNA bakterii. Tym samym w naszej wodzie nie rozwijają się drobnoustroje, które mogłyby mieć szkodliwe działanie dla organizmu. By wzmocnić działanie lampy, w naszej instalacji powinien być filtr wody, który usunie żelazo, zanieczyszczenia oraz inne substancje sprawiające, że nasza woda jest zbyt twarda. Twardość wody jest ogromnym problemem, szczególnie w wielkich miastach.

Dobór lampy oraz to, jak ją stosować, warto skonsultować z ekspertami. Jeżeli zdecydowałeś się, bądź przynajmniej rozważasz kupno tego urządzenia, skontaktuj się ze sklepem, w których pracują profesjonaliści i doradzą Ci, jaki rodzaj lampy będzie odpowiedni. Takie informacje jak przepływ wody oraz jej przejrzystość są wbrew pozorom bardzo istotne i może się okazać, że będziesz musiał przesłać próbkę wody, by specjaliści mogli ocenić, który z rodzajów lampy będzie dobrym wyborem.

Zalety lampy bakteriobójczej

Jeżeli chodzi o lampy bakteriobójcze, stosowanie ich wiąże się z szeregiem zalet. Poza tak oczywistymi, jak oczyszczanie jej z wirusów, trzeba też powiedzieć o jej rozmiarach. Jest to niewielkie urządzenie, które nie zajmuje wiele miejsca. Biorąc pod uwagę, jakie mają zastosowanie oraz czas ich eksploatacji, z pewnością nie można powiedzieć, że jest to droga "zabawka".

Częstym mitem, który funkcjonuje w odmętach Internetu, jest chemiczny skład wody. Pamiętaj, lampa nie likwiduje problemu twardości wody. Za to odpowiedzialne są filtry, które mają oczyścić wodę, a lampa zabija bakterie oraz inne drobnoustroje. Warto wiedzieć również o tym, że lampę można stosować do dezynfekcji innych cieczy jak soki czy inne napoje. Lampa jest w pełni bezpieczna i nie powoduje powstawania żadnych chorób.

Bądź eko i kupuj lampy w Global Water!

Dzisiejsze czasy charakteryzują się tym, że dookoła nas podejmuje się szereg działań, które mają wpływ na poprawę jakości naszego środowiska: od produkcji naturalnych kosmetyków, po zbieranie śmieci w parkach czy lasach, ale również realnym i doraźnym działaniu na własną rękę! Jeżeli więc jesteś zwolennikiem stylu bycia eko, to warto zainstalować taką lampę bakteriobójczą. Posiadanie takiej lampy wiąże się z ochroną twoich najbliższych. W sytuacji, w której masz dzieci, warto chronić je przed różnymi bakteriami czyhającymi na ich zdrowie. Korzystanie z oczyszczonej wody da ci komfort, że woda, którą pijecie, jest w pełni bezpieczna. Lampa UV z Global Water likwiduje 98-99% zanieczyszczeń - wystarczy jedynie zainstalować ją na głównym ujęciu wody w budynku za hydroforem oraz filtrami.

Pamiętaj, że lampa powinna pracować przez 24h na dobę. Zalecane jest, by raz do roku wymienić promiennik, który możesz kupić również w naszym sklepie za 179 zł. Nie zostawiamy swoich klientów w potrzebie i staramy się im oferować produkty najwyższej jakości, co też objawia się w przyznaniu 10-letniej gwarancji na obudowę oraz 2 lata gwarancji na zasilacz. Działamy na rynku już od 30 lat i zaufały nam tysiące klientów. Dołącz do nich!

cartarrow-right