Przejdź do Sklepu

Nanofiltracja wody – co to jest?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Nanofiltracja
Kategoria:
Data publikacji: 12 lutego 2021

Spis treści:

    1. Jak przebiega proces nanofiltracji?
    2. Czym jest membrana nanofiltracyjna?
    3. Systemy nanofiltracyjne i odwróconej osmozy
    4. Systemy uzdatniania wody Global Water

Wymagania jakościowe dla wody pitnej, jaką spożywamy, stale rosną. Jest to pozytywny trend, bowiem jego źródłem jest coraz większa świadomość wynikająca z troski o nasze zdrowie. Niestety nie każdy z nas wie, że woda dostarczana z wodociągów nie jest w Polsce zdatna do spożycia, a co gorsza może okazać się bardzo szkodliwa. Jej skład pogarsza się także wraz ze zwiększającym się poziomem zanieczyszczenia środowiska, dlatego warto postawić na systemy uzdatniania wody, które pomogą nam uzyskać czystą, a co za tym idzie zdrową wodę w naszym domu. Jedną z najpopularniejszych obecnie technologii do oczyszczania wody jest system nanofiltracji.

Jak przebiega proces nanofiltracji?

Ta rewolucyjna technologia uzyskiwania czystej wody pozbawionej wszelkich szkodliwych związków znajduje zastosowanie w gospodarstwach, gdzie jakość i twardość wody z kranu pozostawia wiele do życzenia. W systemach stosujących technologię nanofiltracji woda poddawana jest kilku stopniom oczyszczania. We wstępnym etapie jest pozbawiana wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, na kolejnym przechodzi przez filtr węglowy usuwający wszelkie zanieczyszczenia chemiczne, chlor, fluorki, metale ciężkie, co skutecznie chroni także główną membranę przed uszkodzeniem. Ostatnim i najważniejszym etapem jest oczyszczenie wody przez membranę nanoflitracyjną. Usuwa ona wszelkie szkodliwe związki, jony i substancje, a także grzyby, wirusy i bakterie, które występują w wodzie miejskiej oraz pochodzącej ze studni. Woda na membranę dostaje się pod bardzo wysokim ciśnieniem dzięki pompie, która wspomaga cały układ filtrujący.

Czym jest membrana nanofiltracyjna?

Ten element systemu uzdatniania wody jest niezbędny do prawidłowego przebiegu oczyszczania wody. Są to cienkie błony o porowatej warstwie, które zapewniają różny stopień przepuszczalności. Efektywność samego procesu filtracji w dużej mierze zależy właśnie od wielkości porów, których wymiary odpowiadają średnicy cząsteczek, jakie są w stanie odseparować. W zależności od rodzaju zastosowanej membrany nanofiltracyjnej produktem końcowym będzie woda o różnym stężeniu zawartych w niej soli.

Należy pamiętać, że membrany nanofiltracyjne posiadają określoną żywotność (około 10 lat), która jest także ściśle uzależniona od stopnia ich eksploatacji, ciśnienia, objętości oraz jakości wody. Jeśli chodzi o ostatnie kryterium, w przypadku wysokiej twardości wody w wodociągach żywotność membrany będzie krótsza.

Systemy nanofiltracyjne i odwróconej osmozy

Zarówno system do odwróconej osmozy, jak i system nanofiltracyjny gwarantują krystalicznie czystą wodę bez ograniczeń z Twojego kranu. O ile nie różnią się one zasadniczo zasadą działania, bowiem w obu systemach zastosowana jest wieloetapowa filtracja pod wysokim ciśnieniem, w przypadku nanofiltrów z obiegu wody nie są usuwane związki mineralne. Jeśli zatem zależy nam na otrzymaniu wody zmineralizowanej bądź będzie ona poddawana procesowi jonizacji, system nanofiltracyjny będzie doskonałym rozwiązaniem. Nanofiltracja charakteryzuje się także mniejszym odrzutem wody do kanalizacji niż odwrócona osmoza, co z kolei przekłada się na mniejsze zużycie wody w gospodarstwie.

Systemy uzdatniania wody Global Water

Wszystkie nasze produkty i systemy filtrujące są zbudowane z membran o wysokiej wydajności i selektywności. Dzięki temu masz gwarancję, że woda w Twoim kranie jest krystalicznie czysta, a jej spożycie jest bezpieczne dla zdrowia. W przypadku systemów nanoflitrujących oraz innych uzdatniaczy wody oferujemy fachowe doradztwo w zakresie wyboru, oraz instalacji odpowiedniego urządzenia, a w wybranych miastach świadczymy także usługi w ramach montażu oraz serwisowania sprzętu. Z zależności od indywidualnych potrzeb naszych Klientów dobieramy technologię, która będzie dopasowana także do źródła wody, jej parametrów oraz przeznaczenia. W naszym sklepie posiadamy także największy wybór membran nanofiltracyjnych w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem firmy Global Water na stronie naszego sklepu.

cartarrow-right