Przejdź do Sklepu

System filtracji wody w domu

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
filtry-wody-do-mieszkancow-katowic
Data publikacji: 6 maja 2022

Twarda i zanieczyszczona woda w domu nie jest niczym przyjemnym. Nie nadaje się do spożycia, osadza się na armaturze i sprawia, że domowe sprzęty, takie jak pralka czy zmywarka szybciej będą musiały zostać wymienione. Z roku na rok pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pozwolą na cieszenie się czystą i miękką wodą, już nie tylko w dzbanku czy pojedynczym miejscu, ale także w całym domu.

System filtrowania wody w domu

Różne systemy filtracji wody w domu pozwalają na uzyskanie celu w bardziej lub mniej wydajny sposób. Wybrane rozwiązanie będzie także odpowiadało za miejscowe działanie bądź takie w skali całego mieszkania.

Filtry węglowe

Rozwiązanie to działa za sprawą węgla aktywnego. Tego rodzaju filtr sprawdza się znakomicie w zwalczaniu różnego rodzaju związków organicznych, metali ciężkich, a także pestycydów. Zalecane jest regularne dokonywanie konserwacji różnych elementów układu. Samych filtrów natomiast nie trzeba wymieniać często. Okres wymiany jest określany najczęściej na 3-5 lat użytkowania.

Filtry mechaniczne - eliminacja cząstek stałych

Filtry mechaniczne są najczęściej wyposażone w filtry sznurkowe, piankowe także siatkowe. Cieszą się one dużą skutecznością, a samo prawdopodobieństwo, że niepożądane cząsteczki zostaną przepuszczone, jest bardzo niskie. Nie trzeba często wymieniać tych filtrów, a uzyskana woda jest niezwykle klarowna.

Filtry neutralizujące

System ten funkcjonuje za sprawą podniesieniem pH. Filtry tego typu są w stanie zwalczyć mało obfite ilości żelaza czy manganu. Nie można go jednak stosować w sytuacji twardej wody, ze względu na powstanie nieodwracalnych zmian na powierzchni  filtra, który okaże się niemożliwy do usunięcia.

Filtry zmiękczające

Ta technologia oparta jest na żywicy jonowymiennej. W ramach filtrowania jony wapnia i magnezu zamieniają się w jony sodu. Za sprawą środków oczyszczających żywicę jonowymienną, eksploatacja filtra może być przeprowadzana przez długi czas, nawet do kilku lat bez potrzeby wymiany. Gdy woda w mieszkaniu jest bardzo twarda, należy nabyć filtr o najwyższej efektywności pracy. Jeśli się tak nie stanie niestety zbyt wcześnie ulegnie on zniszczeniu. System ten pomaga w zmiękczeniu wody za sprawą eliminacji związków wapnia i magnezu.

Lampy UV o działaniu bakteriobójczym

Tego typu rozwiązanie jest bardzo skuteczne, gdy w wodzie występują mikroorganizmy. Dezynfekcja ta powinna być stosowana profilaktycznie. Niezbędna jest jednak wymiana promiennika, rok po zaczęciu eksploatacji.

Odżelaziacze

Za sprawą całej powierzchni złoża katalitycznego eliminują one żelazo i mangan. Musi być to jednak regularnie płukane, za co odpowiada głowica. Jest to niezwykle istotne, dlatego że źle konserwowana powierzchnia może nie tylko wstrzymać poprawę wody, jednak nawet znacznie ją pogorszyć.

Odwrócona osmoza

Za sprawą działania odwróconej osmozy można uzyskać bardzo pozytywne efekty. Cieszą się one mianem najlepszych systemów, pozwalających na uzyskanie wody pitnej w mieszkaniu. Uznaje się go za najdokładniejszy sposób na oczyszczanie wody. Niemal można rzec, że są w tym bezkonkurencyjne. Istnieje wiele różnych wariantów tego rozwiązania, które pozwolą na skorzystanie z tej technologii o różnych funduszach przeznaczonych na tego typu inwestycję. Wkłady do osmozy natomiast są bardzo zróżnicowane, co pozwoli na zaspokojenie potrzeb różnych osób. Woda pitna, powstała za sprawą odwróconej osmozy to nie tylko możliwość znakomitego oczyszczenia płynu. System ten pozwala także na wprowadzenie mineralizatora czy także innego rodzaju wkłady, które mają zadanie uszlachetniające ciecz. Dzięki temu można uzyskać pyszną wodę pitną jak z butelki - mineralizowaną czy jonizowaną.

Domowy system filtracji wody, wykorzystujący odwróconą osmozę to przede wszystkim gwarancja idealnie oczyszczonej ze wszelkich zanieczyszczeń wody. Uzyskany efekt sprawia, że woda jest smaczna i świeża. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia znaczną redukcję plastiku. Nie kupując wody w sklepie, ma się także szansę na spore oszczędności. Sam system natomiast ma różne warianty, które pozwolą wybrać odpowiadający danym potrzebom produkt. Co więcej, komfort użytkowania jest nieoceniony.

Jak to działa?

Wszystko to powstaje za sprawą znajdującej się w filtrach membrany osmotycznej. Jest to bardzo cienki materiał, którego porowatość jest ogromnie niska. Za sprawą odpowiedniego ciśnienia wszelkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane, gdyż przepuszczana jest jedynie cząsteczka wody. Co może być zaskakujące, za sprawą odwróconej osmozy zostają zatrzymywane nawet bakterie i wirusy.

EKOnomiczne rozwiązania

Wszystkie te rozwiązania systemu filtracji wody w domu, to krok w stronę ekologii, a także po prostu wygodniejszego życia. Pozwala to oczyścić wodę, zaoszczędzić na wymianie sprzętów, takich jak pralka czy zmywarka, a także po prostu delektować się pyszną wodą wolną od zanieczyszczeń.

cartarrow-right