Przejdź do Sklepu

TOP 5 filtrów do łazienki

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
prysznic z lejącą się wodą
Kategoria:
Data publikacji: 16 września 2021

Spis treści:

  1. Jak działają filtry łazienkowe?
  2. Ranking filtrów

Jakość wody z sieci wodociągowej często pozostawia wiele do życzenia. Jest twarda, bywa zanieczyszczona rdzą i różnego typu osadami, mocno nasycona chlorem, a także niekiedy nieprzyjemnie pachnie. Wszystko to powoduje, że kąpiel nie tylko nie sprawia nam przyjemności, a wręcz staje się powodem uciążliwych problemów. Skóra i włosy są przesuszone, pojawiają się podrażnienia, zużywamy też dużo więcej kosmetyków. Na szczęście dostępne obecnie na rynku nowoczesne filtry łazienkowe pozwalają poradzić sobie z tymi niegodnościami w bardzo skuteczny sposób.

Jak działają filtry łazienkowe?

Dobrej jakości filtry łazienkowe wyposażone są we wkłady filtrujące, oczyszczające wodę w sposób mechaniczny lub poprzez działanie różnego typu złóż, np. węglowych, odżelaziających, z żywicą jonowymienną, siarczanu wapnia etc. Niektóre nie tylko usuwają z niej zanieczyszczenia, chlor i metale ciężkie, ale również nasycają ją dodatkowo jonami ujemnymi, kolagenem, witaminą C lub nadają jej konkretny zapach. Woda dzięki nim staje się miękka, zapobiega powstawianiu infekcji skórnych, a także jest w pełni bezpieczna dla osób z alergiami, atopowym zapaleniem skóry oraz małych dzieci i niemowląt. Filtry zapobiegają osadzaniu się nieestetycznego i trudnego do usunięcia kamienia na armaturze.

Ranking filtrów do łazienki

Ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje filtrów łazienkowych o rozmaitych funkcjach i właściwościach, postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych propozycji obecnych w naszym sklepie. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to wybór najlepszego modelu do Twojej łazienki.

5. Filtr prysznicowy Fit Aqua

Filtr prysznicowy Fit Aqua to niedrogie, ale bardzo wydajne urządzenie, doskonale sprawdzające się w każdej łazience. W większości przypadków woda pochodząca z sieci wodociągowych charakteryzuje się bardzo dużą twardością, a korzystając z niej w łazience pod prysznicem narażamy się na wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, o których była już mowa. Dobrze dobrany filtr pomoże nam ich uniknąć. To doskonały wybór do domów, zamieszkanych przez rodziny z małymi dziećmi, alergikami i osobami z AZS. Niewielkie urządzenie zamontowane przy baterii prysznicowej skutecznie zmiękcza wodę. Wyposażone zostało w złoże KDF, pozwalające usunąć z niej również chlor, bakterie i metale ciężkie. Jest ono bardzo wydajne – wystarczy na przefiltrowanie aż 5000 l wody, co oznacza, że należy je wymieniać co 3-6 miesięcy.

4. Filtr prysznicowy Temp Care

Dbanie o odpowiednią jakość wody w łazience nie oznacza, że musimy montować urządzenia, zajmujące przestrzeń w kabinie prysznicowej lub wyglądające nieestetycznie. Filtr prysznicowy Temp Care to kompaktowa słuchawka prysznicowa o nowoczesnym designie, pasująca do każdej baterii. Wyposażona została w wydajny i skuteczny filtr mechaniczny oraz węglowy, odpowiadający za usuwanie z wody metali ciężkich, chloru oraz nieprzyjemnych zapachów i nasycenie jej witaminą C, która ma właściwości antyoksydacyjne i doskonale wpływa na kondycję skóry i włosów. Dodatkowo urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz LCD, zasilany energią kinetyczną przepływającej wody, pokazujący informację o jej temperaturze. Wkłady są bardzo wydajne, ponieważ wystarcza jeden na oczyszczenie 3000 litrów. To doskonała opcja dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie łazienki i skutecznej filtracji.

3. Filtr prysznicowy L720

Kolejną propozycją w naszym rankingu jest Filtr prysznicowy L720, czyli uniwersalne urządzenie, możliwe do zamontowania w różnych punktach baterii. Filtracja odbywa się w sposób mechaniczny, co pozwala na oczyszczenie wody z rdzy i osadów (które trafiają do niej z systemu wodociągowego), poprzez wkład węglowy (odpowiadający za usuwanie nieprzyjemnych zapachów, chloru i metali ciężkich) i nanofiltracyjne złoże odtleniające. Tak kompleksowe oczyszczanie sprawia, że jest to sprzęt idealny dla osób z chorobami skórnymi, o wrażliwej skórze oraz zwracających szczególną uwagę na czynniki prozdrowotne. Przefiltrowana w ten sposób woda zmniejsza ryzyko występowania chorób zakaźnych, nowotworów , a także sprzyja leczeniu i profilaktyce schorzeń dermatologicznych. Filtr ten cieszy się doskonałymi opiniami kupujących ze względu na atrakcyjną cenę oraz  niezwykłą żywotność wkładów – aż do 50 000 l – i dożywotnią gwarancję producenta – co najlepiej świadczy o jego jakości.

2. SPA Shower Filter - skuteczny filtr prysznicowy

SPA Shower Filter to nie tylko proste urządzenie do oczyszczania wody pod prysznicem, ale sprzęt doskonale wpływający na jej jakość i właściwości. Można to osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnego, opatentowanego przez producenta deflektora wirowego, nasycającego wodę jonami ujemnymi. Ponadto filtr wyposażony został w złoże siarczynu wapnia, które ze stuprocentową skutecznością usuwa chlor i chloraminę, a także ceramiczne granulki, będące źródłem promieni podczerwonych, zmieniających strukturę cieczy, dzięki czemu ma ona duże lepsze cechy nawadniające i oczyszczające. Dzięki zaaplikowaniu tego filtra skóra po kąpieli stanie się piękna, gładka i odmłodzona, prawie tak, jak po wizycie w SPA.

1. Waters Therapy Shower Max - luksusowy filtr prysznicowy

Zajmujący pierwsze miejsce Waters Therapy Shower Max to zestaw, służący nie tylko do oczyszczania wody, ale również zmienienia kabiny prysznicowej w prywatny gabinet odnowy biologicznej. Komplet składa się ze słuchawki, filtra i dwóch wkładów filtrujących. Oprócz pięknego, nowoczesnego designu oferuje także szereg praktycznych funkcji. Filtr mechaniczny oczyszcza wodę z osadów i rdzy, multifunkcjonalny – usuwa chlor, metale ciężkie, nieprzyjemne zapachy i skutecznie ją zmiękcza, wzbogacający – nasyca ją witaminą C i kolagenem, a także nadaje jej przyjemny aromat (lawendowy lub cytrynowy). Dodatkowo słuchawka prysznicowa została wyposażona w specjalną płytkę, wzbogacającą wodę o jony ujemne o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. To bardzo wydajny sprzęt (każdy z wkładów może przefiltrować 10 000 l) w doskonałej cenie. Efektem wieloetapowej filtracji jest woda tak czysta, że nadaje się do spożycia, a w dodatku pięknie pachnie.

cartarrow-right