Przejdź do Sklepu

Woda dla psa - która najzdrowsza?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Woda dla psa
Kategoria:
Data publikacji: 6 kwietnia 2021

Spis treści:

    1. Jaka jest najlepsza woda dla psa?
    2. Najlepsza woda dla psa, czyli jaka?
    3. Filtrowana woda dla psa - jakie rozwiązanie wybrać?

Nie wszyscy zastanawiają się, czy woda, którą podają pupilom, jest dobrej jakości.  Tymczasem okazuje się, że ma to ogromne znaczenie, dlatego powinno się zwrócić uwagę na to, jaka woda dla psa będzie odpowiednia. W poniższym wpisie dowiesz się, czym najlepiej napoić swojego zwierzaka oraz jakie konsekwencje wiążą się ze spożywaniem wody niskiej jakości.

Woda jest potrzebna do życia każdego stworzenia. U ssaków reguluje wiele procesów zachodzących w organizmie, a także zwiększa wydajność fizyczną. To główny napój zwierząt, który stanowi podstawę ich diety. Z tego powodu warto mieć świadomość, że jakość wody dla psa przekłada się na jego stan zdrowia.

Jaka jest najlepsza woda dla psa?

Co najczęściej trafia do miski? Jest to woda dla psa z kranu. Niestety, w wielu przypadkach znajdują się w niej szkodliwe dla zwierząt substancje, takie jak chlor, a także kamień. Badania przeprowadzone w 2016 roku wykazują zależność między wyższą twardością cieczy a problemami związanymi z układem moczowym.

Zgodnie z powyższym, przegotowana woda dla psa będzie oczyszczona na przykład z chloru, jednak nadal pozostanie w niej możliwie niebezpieczny kamień. Do tego regularne przegotowywanie nie jest wygodne, a sama ciecz musi zostać przed podaniem ostudzona. Nie poleca się także korzystania z wody mineralnej. Co prawda różnego rodzaju minerały znajdujące się w niej są dobre dla naszego zdrowia, jednak w przypadku zwierząt mogą odkładać się w nerkach i tym samym prowadzić do różnych schorzeń z nimi związanych.

Najlepsza woda dla psa, czyli jaka?

Najlepsza woda dla psa to taka, która posiada odpowiednią zawartość minerałów, jednak nie zawiera dużych ilości kamienia i innych szkodliwych substancji (np. wspomnianego chloru). Z tego powodu bardzo często wykorzystuje się specjalne filtry, zwane także zmiękczaczami.

Zmiękczacze do wody skutecznie usuwają z niej kamień, jednak w wielu przypadkach zwierzę przestaje lubić jej smak. Z tego powodu warto jest wykorzystywać urządzenia, które zostały wyposażone w filtry węglowe oczyszczające wodę, ale zachowujące jej dobry smak. Co ciekawe, w tym przypadku dobrze się sprawdzą nawet proste dzbanki filtrujące, które będą odpowiednim rozwiązaniem nie tylko dla pupila, ale też właściciela. Dobrym pomysłem są również specjalne filtry montowane przy armaturze kuchennej. To zarówno proste akcesoria, jak i zaawansowane systemy odwróconej osmozy. W pierwszym przypadku wystarczy umieścić filtr przed kranem, jednak konieczne jest pamiętanie o regularnych wymianach. To skuteczne rozwiązanie, jednak nie pozbawi wody wszystkich niebezpiecznych związków.

Eksperci potwierdzają, że szczególnie dobrym sposobem na oczyszczenie wody jest odwrócona osmoza. Urządzenia tego rodzaju składają się z kilku elementów. Przede wszystkim są to filtry mechaniczne, które przygotowują wodę do dalszej filtracji, usuwając z niej zanieczyszczenia stałe (na przykład rdzę czy drobinki piasku). Kolejnym etapem filtrowania jest przepuszczenie cieczy przez złoże węgla aktywnego - węgiel poprawia smak oraz zapach wody, jednocześnie usuwając z niej zanieczyszczenia chemiczne (np. chlor). Później przepływa ona przez specjalną membranę osmotyczną, która przepuszcza maksymalnie oczyszczoną wodę (nawet w 99,8%). Wiele osób uważa jednak, że odwrócona osmoza usuwa potrzebne dla zdrowia minerały. W trosce o swojego pupila można urozmaicić system o specjalne wkłady mineralizujące, które powinny być adekwatne do zapotrzebowania psa na te substancje. Co więcej, można się też wyposażyć w baterie kuchenne, które mogą pobierać zarówno wodę zwykłą, jak i przefiltrowaną (płyną innymi przewodami dla większej skuteczności).

Filtrowana woda dla psa jest doskonałym rozwiązaniem, ale jest też dobra dla człowieka! Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup urządzeń wykorzystywanych do filtrowania cieczy w całym domu. Wymaga to zakupu maszyny, która jest umieszczana przy ujęciu wody w budynku. To idealny sposób na uporanie się z kamieniem, ale też innymi zanieczyszczeniami (na przykład manganem, żelazem) z całej instalacji. To istotne, ponieważ nie tylko zapewnisz pupilowi dostęp do wysokiej jakości wody, ale też zabezpieczysz swoje sprzęty AGD przed zniszczeniem.

Filtrowana woda dla psa - jakie rozwiązanie wybrać?

Przed wybraniem danego sposobu filtracji wody w domu warto wykonać jej badanie. Dobrym pomysłem jest również konsultacja z weterynarzem, który określi, jakie minerały są szczególnie ważne dla pupila. Jeśli zastanawiasz się, która metoda filtrowania wody sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojego pupila, to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Posiadamy wiele ciekawych produktów przeznaczonych do filtracji, które są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. Możemy również doradzić, jakie sprzęty cieszą się największą popularnością wśród właścicieli tych zwierząt.

cartarrow-right