Przejdź do Sklepu

Woda filtrowana czy mineralna?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Woda mineralna czy filtrowana
Kategoria:
Data publikacji: 16 września 2021

Spis treści:

  1. Zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia?
  2. Zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia?
  3. Woda mineralna a filtrowana - odwieczny spór
  4. Woda mineralna - niepotrzebny wydatek?
  5. Woda filtrowana - zalety

Woda jest źródłem życia i nie można pominąć konieczności jej spożywania na co dzień. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien pić średnio od 2 do 3 litrów dziennie. To stosunkowo spora ilość, dlatego tym ważniejsza staje się odpowiednia jakość wybranej wody. Istnieje wiele różnorodnych opcji, z czego zdecydowanie najpopularniejszymi są zakup wody butelkowanej lub korzystanie z tej płynącej prosto z kranu. Która z nich jest lepsza i ma korzystniejszy wpływ na zdrowie?

Zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia

Najwyraźniejszą potrzebą, jaką zaspokaja woda może wydawać się pragnienie. Kiedy jesteśmy zmęczeni, np. po intensywnym wysiłku fizycznym, szklanka wody wydaje się prawdziwym orzeźwieniem. Czasem jednak nie odczuwamy na co dzień dużego pragnienia, co nie znaczy, że organizm ludzki nie potrzebuje odpowiedniej ilości wody. Warto wyrobić sobie nawyk przyjmowania małych dawek płynu w regularnych odstępach czasowych, aby dobrze nawodnić organizm. Osobom, które nigdy nie przykładały większej wagi do zapewniania swobie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu na co dzień, takie działanie może wydawać się bezcelowe. Jednak czy na pewno takie jest?

Regularne picie dobrej jakości wody przyczynia się do zachowania homeostazy, czyli stanu równowagi wszystkich parametrów życiowych zachodzących w ciele. To stan najbardziej optymalny, w którym wszystkie narządy oraz układy działają prawidłowo, a Ty możesz cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Mimo że woda nie zawiera wartości odżywczych i nie jest w stanie dostarczyć organizmowi energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania, to bierze udział w innym istotnym procesie. Składniki odżywcze pobierane z przyjmowanego pożywienia są transportowane do komórek właśnie przy pomocy wody. Rola życiodajnej cieczy nie kończy się na tym etapie - bierze ona udział również w całym procesie trawienia, a także korzystnie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Ma to bezpośredni wpływ na poprawę zdrowia oraz zminimalizowanie ryzyka zapadania na groźne choroby układu sercowo - naczyniowego.

Warto zwrócić szczególną uwagę na dobroczynne działanie wody, szczególnie przy braku występowania pragnienia, które zmusiłoby do jej regularnego wypijania. Przy długotrwale utrzymującym się odwodnieniu organizmu (gdy spożywasz zbyt małe ilości wody) ciało przyzwyczaja się do ekstremalnej sytuacji i przestaje wysyłać sygnały pragnienia do mózgu. Warto więc wyrobić sobie cenny nawyk regularnego wypijania małych dawek wody, który pozwoli na nowo obudzić uczucie pragnienia, a w efekcie odpowiednio nawodnić organizm.

Co pić? Woda mineralna a filtrowana

Woda jest konieczne do zachowania dobrego poziomu zdrowia, jednak musi ona zachowywać odpowiednią jakość, aby przynieść organizmowi więcej pożytku. Skąd czerpać wodę, wobec której można mieć pewność, że spełnia ona wyznaczone normy i odpowiednio nawadnia? Najprostszym rozwiązaniem może być korzystanie z wody z kranu. To oczywiście najwygodniejsza opcja, nie generująca dodatkowych kosztów. Nie wszyscy jednak zgodnie polecą wodę kranową do codziennego picia.

Woda mineralna a filtrowana - odwieczny spór

Producenci wody mineralnej od lat zarzekają się, że woda z kranu jest nieodpowiednia do picia i może negatywnie wpływać na ogólne zdrowie. Czy picie wody butelkowanej na pewno jest lepszą alternatywą?

Woda mineralna może okazać się odpowiedniejszym wyjściem tylko w przypadku korzystania z wody nieprzefiltrowanej. Poddanie wody z kranu odpowiedniemu oczyszczeniu właściwie przygotowuje ją do spożycia, dzięki czemu nie ustępuje ona właściwościami wodzie mineralnej.

Woda mineralna - niepotrzebny wydatek?

Woda mineralna jest odpowiednio przygotowana do spożycia, jednak kupowanie jej regularnie to nie jest najlepsze wyjście dla całego środowiska naturalnego. Staje się to szczególnie delikatną kwestią, jeśli wziąć pod uwagę konieczność picia odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Generuje to niepotrzebne odpady z plastikowych opakowań, których przecież należy zakupić odpowiednią ilość, aby w ogóle mówić o właściwym poziomie nawodnienia. Picie wody mineralnej w butelkach jest więc nie tylko szkodą dla środowiska, ale również niepotrzebnym wydatkiem. Na polu finansowym woda mineralna również przegrywa ze swoją filtrowaną alternatywą.

Woda filtrowana - zalety

W przypadku korzystania z wysokiej jakości wody filtrowanej znacząco spadają codzienne koszty związane z wydatkami na wodę. Nie ma już konieczności zakupu jej butelkowanej wersji, co może znacznie odciążyć domowy budżet. Nasze produkty do filtrowania wody to jednorazowy wydatek, który w długoletniej perspektywie pozwala korzystać z dobrej wody pitnej, zapewniającej odpowiedni poziom nawodnienia.

Właściwie przefiltrowana woda w niczym nie ustępuje wodzie mineralnej, w kwestii jakości. W procesie filtracji zachowane zostają wszelkie witaminy i minerały, które są niezbędne do zachowania zdrowia. Woda filtrowana dobrze nawadnia, gasząc pragnienie na długo.

cartarrow-right