Przejdź do Sklepu

Woda gazowana - jak zrobić?

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
woda-gazowana
Kategoria:
Data publikacji: 15 czerwca 2021

Spis treści:

    1. Dlaczego warto pić wodę gazowaną?
    2. Woda gazowana – jak zrobić ją samodzielnie?
    3. Dystrybutor wody gazowanej – jaki wybrać?
    4. Woda gazowana – jak powstaje w dystrybutorze?
    5. Inne sposoby na zrobienie wody gazowanej w domu

Woda gazowana jest uwielbiana przez wiele osób. Ma charakterystyczny smak, doskonale gasi pragnienie i zwykle zawiera sporo cennych pierwiastków, takich jak magnez, fosfor czy sód. Ponadto korzystnie wpływa na trawienie i pomaga osobom cierpiącym na nadkwasotę żołądka i infekcje dróg moczowych. A to nie koniec jej zalet! Jeśli chcesz poznać inne i dowiedzieć się, jak zrobić gazowaną wodę w domu, przeczytaj poniższy tekst.

Dlaczego warto pić wodę gazowaną?

Woda gazowana świetnie nawadnia i dostarcza do organizmu ważne pierwiastki, które korzystnie wpływają na układ kostny. Działa ona dobroczynnie na jelita, dlatego jest polecana osobom cierpiącym na zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego. Zawarty w niej dwutlenek węgla, który odpowiada za wytwarzanie bąbelków, wspomaga wchłanianie magnezu i wapnia. Woda gazowana pomaga pozbyć się niestrawności i zaparć, a ponadto oczyszcza organizm z toksyn.
Jest również zalecana osobom trenującym, gdyż doskonale gasi pragnienie. Dodatkowo świetnie nawadnia organizm i bardzo szybko się wchłania. Należy jednak pamiętać, że musi być spożywana naprzemiennie z wodą niegazowaną.
Powyższe zalety udowadniają, że woda gazowana jest nie tylko smacznym napojem, ale również zdrowym płynem, który pozytywnie wpływa na ludzki organizm. Może być ona świetną alternatywą dla słodkich, gazowanych napojów, które zawierają szkodliwe substancje i ogromne ilości cukru.

Woda gazowana – jak zrobić ją samodzielnie?

Regularne kupowanie wody z bąbelkami wiąże się ze sporymi kosztami i jest mało ekologiczne ze względu na wytwarzanie dużych ilości plastiku. Istnieje jednak sposób na samodzielne przygotowywanie wody gazowanej – zakup dystrybutora.
Inwestując w dystrybutor wody gazowanej, będziesz mógł codziennie cieszyć się pysznym, orzeźwiającym płynem z bąbelkami. Te niezwykłe urządzenia zajmują niewiele miejsca, dlatego bez problemu można umieścić je w szafce kuchennej. Umożliwiają one szybkie, łatwe i higieniczne wytwarzanie wody z bąbelkami.

Dystrybutor wody gazowanej – jaki wybrać?

Dystrybutory wody to sprzęty najczęściej spotykane w biurach i instytucjach publicznych, jednak coraz częściej można je zauważyć w domowych kuchniach. Nie powinno to nikogo zaskakiwać. Te praktyczne urządzenia podają płyny w sposób nieograniczony, a ponadto dostarczają wyłącznie czystą, przefiltrowaną wodę. W sprzedaży dostępne są różne modele dystrybutorów wody gazowanej. Jak wybrać najlepszy? Warto postawić na urządzenie o niewielkich wymiarach, które nie będzie zabierało dużo miejsca. Ponadto należy zwrócić uwagę, w jakie funkcje wyposażony jest sprzęt. Szczególnie polecanym modelem jest dystrybutor wody gazowanej Family Drink, serwujący płyny w temperaturze pokojowej, chłodzone oraz z bąbelkami. Umożliwia on indywidualne dostosowanie temperatury cieczy, według własnych preferencji. Dystrybutor Family Drink charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, przez co doskonale nadaje się do umieszczenia w meblach kuchennych. Ponadto jest on bardzo prosty w obsłudze, dlatego bez problemu poradzisz sobie z wymianą naboju z gazem CO2 i wkładu filtrującego. Dużą zaletą tego urządzenia jest fakt, że może być ono podłączone do wybranego zestawu filtrującego, także do systemu odwróconej osmozy. Dystrybutor wody gazowanej Family Drink to jedno z najlepszych urządzeń wytwarzających wodę z bąbelkami. Z pewnością zadowoli on nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Woda gazowana – jak powstaje w dystrybutorze?

W większości dystrybutorów wody gazowanej dochodzi do mieszania naturalnej cieczy z dwutlenkiem węgla. Pierwszy etap polega na filtracji wody z systemu zasilającego w celu zatrzymania zanieczyszczeń i zagwarantowania płynu o jak najwyższej jakości. W kolejnym etapie przefiltrowana woda trafia do zbiornika, zwykle wykonanego ze stali nierdzewnej, w którym rozpoczyna się proces chłodzenia. Następnie płyn miesza się z dwutlenkiem węgla, dzięki czemu pojawiają się bąbelki. Właśnie w ten sposób powstaje woda gazowana z dystrybutorów.

dystrybutor wody gazowanej 1
Kup teraz!

Inne sposoby na zrobienie wody gazowanej w domu

W czasach PRL-u gaszono pragnienie wodą sodową z saturatora, czyli wózka wyposażonego w butlę z gazem i wąż, który należało podłączyć do ujęcia wody. Saturatory na kółkach poszły jednak w zapomnienie, gdy w sprzedaży pojawiły się dystrybutory wody gazowanej oraz nowoczesne, innowacyjne saturatory oraz syfony. Wszystkie z wymienionych urządzeń umożliwiają otrzymanie wody z bąbelkami. Zatem, jeśli nie jesteś przekonany do dystrybutora, powinieneś sprawdzić ofertę syfonów i saturatorów. Pierwsze z nich charakteryzują się prostą konstrukcją i kształtem, przypominającym klasyczną butelkę. Mogą być transportowane i używane w każdym miejscu, gdyż nie wymagają zasilania. Saturatory są nieco bardziej zaawansowanym sprzętem. Przypominają one ekspres do kawy. Aby móc serwować wodę gazowaną, należy umieścić w nich butelkę.

Każde z wymienionych urządzeń ma swoje zalety, jednak największą popularnością cieszą się dystrybutory wody gazowanej. Zapewniają one smaczną, zdrową i oczyszczoną ciecz.

cartarrow-right