Przejdź do Sklepu

Woda jonizowana – wady i zalety

Wyszukaj na blogu
Potrzebujesz pomocy w wyborze?
Dzięki naszemu specjalistycznemu wsparciu, zakupy w Global Water są gwarancją pełnego zadowolenia i bezpieczeństwa.
Kontakt
Data publikacji: 9 marca 2021

Spis treści:

  1. Czym jest woda jonizowana?
  2. Zalety wody jonizowanej
  3. Woda jonizowana – wady
  4. Jonizatory wody Global Water

Woda to niezbędny pierwiastek do życia. Bez niej nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Stanowi ona także podstawowy budulec naszego ciała. Utrata wody to naturalny proces, jeśli jednak niedobory nie zostaną uzupełnione, konsekwencją mogą być problemy zdrowotne. Zaburzeniem tego procesu jest także dostarczanie wody słabej jakości. Niewielu z nas jest świadomych tego, że woda, jaką spożywamy na co dzień, niestety najczęściej jest zanieczyszczona, twarda i może przynieść nam więcej szkód niż korzyści. Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i organizm, warto postawić na spożycie wody jonizowanej.

Czym jest woda jonizowana?

Woda jonizowana jest uzyskiwana w procesie filtracji dzięki urządzeniu, jakim jest jonizator. Proces jonizacji (alkalizacji) wody polega na oddzielenie cząsteczek wody o charakterze kwaśnym od cząstek zasadowych na drodze elektrolizy. W procesie jonizacji woda przechodzi kilka etapów oczyszczania, podczas których jest rozbijana na mniejsze cząsteczki. Woda zostaje zmieniona pod kątem twardości, zyskuje ona także właściwości utleniające. Na skutek tych zmian woda zjonizowana staje się wodą żywą, która wykazuje aktywne działanie na Twój organizm i posiada szereg właściwości prozdrowotnych, których nie ma żadna inna woda.

Zalety wody jonizowanej

Najważniejszym skutkiem działania wody zjonizowanej jest wysokie nawodnienie organizmu. Woda alkaliczna ma bogatszy, aksamitny smak. Lepsze walory smakowe wody alkalicznej zyskują także napoje wykonywane na jej bazie, a my chętniej sięgamy po wodę, która nam smakuje. Przekłada się to bezpośrednio na nasze zdrowie, ponieważ częstsze spożycie wody wpływa na wysoki poziom nawodnienia organizmu. Dzięki temu jesteś w stanie lepiej funkcjonować, poprawia się Twoje samopoczucie, a ciało jest mniej podatne na choroby. Poza nawodnieniem regularne spożycie wody jonizowanej przynosi liczne korzyści zdrowotne:

 • działa detoksykująco: silne właściwości utleniające wody pozwalają na wypłukanie szkodliwych zanieczyszczeń z organizmu. Dopiero tak oczyszczony organizm jest w stanie przyjąć składniki odżywcze z pożywienia.
 • Wspomaga odchudzanie: alkaliczna woda powoduje skuteczniejsze wydalanie toksyn z organizmu oraz neutralizuje je w układzie pokarmowym, co znacznie usprawnia metabolizm.
 • Podnosi witalność: jony wody zwiększają poziom energii oraz poprawiają kondycję
 • Przyspiesza regenerację po wysiłku: dzięki małej średnicy cząsteczek tej wody są one w stanie zneutralizować kwas mlekowy w komórkach, co zmniejsza poziom fizycznego zmęczenia.
 • Wzmacnia odporność: silne właściwości utleniające wody jonizowanej wpływają na lepszą wydolność organizmu, lepsze samopoczucie, a spożycie wody stanowi naturalną barierę przed wirusami i bakteriami
 • poprawia wygląd skóry: woda alkaliczna, poprzez nawodnienie organizmu, nadaje skórze sprężystości, poprawia jej koloryt, a dzięki szybszemu usunięciu złogów toksyn pomaga zachować na dłużej młodzieńczy wygląd cery

Woda jonizowana ma także przełożenie na budżet domowy. Korzystanie z jonizatora wody pozwala zaoszczędzić koszty związane z chemią gospodarczą. Silne właściwości odkażające tej wody sprawiają, że potrzebujesz o wiele mniej środków czyszczących. Woda alkaliczna z powodzeniem może być stosowana samodzielnie do odkażania powierzchni. Także jeśli chodzi o mycie produktów spożywczych przed spożyciem woda jonizowana gwarantuje pozbycie się z nich szkodliwych związków.

Woda jonizowana – wady

Przeciwnicy korzystania z wody jonizowanej wskazują na większe ryzyko infekcji pokarmowych oraz problemów trawiennych przy jej spożywaniu, szczególnie u osób cierpiących na schorzenia takie jak refluks czy kamica moczanowa. Woda jonizowana może zaostrzyć przebieg tych chorób, z tego powodu jest także odradzana osobom, które mają problemy z nerkami. Nieprzyjemne są także skutki uboczne przy rozpoczęciu picia wody alkalicznej: przy pozbyciu się toksyn z organizmu możesz odczuwać bóle brzucha i mdłości, jednak te objawy mijają, kiedy przyzwyczaisz się do stosowania wody jonizowanej.

Jonizatory wody Global Water

W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę jonizatorów wody do domu, które możesz bez problemu podłączyć do instalacji wodociągowej, aby cieszyć się zdrową i alkaliczną wodą na co dzień. Każde nasze urządzenie przed dopuszczeniem do sprzedaży jest przez nas testowane, dzięki czemu masz gwarancję wysokiej jakości oraz wydajności naszych jonizatorów do wody. Ich niezawodność potwierdzają także liczne opinie ekspertów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych urządzeń filtrujących, które pozwolą Ci zadbać o zdrowie całej Twojej rodziny.

cartarrow-right